1 czerwca 2014 r. o godzinie 10.00 rozpoczął  się Finał IV Festiwalu Kultury Chodów 2014, w którego trakcie nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów laureatom poszczególnych dni tematycznych (plastyka, teatr, muzyka, taniec). Naszą szkołę w kat. klas 4-6 reprezentowały przedstawicielki grupy tanecznej "Impuls". Zapraszamy na relację z tej uroczystości >>>

I.M.

O tym nasi uczniowie już wiedzą.

Gdy połączy się go ze świeżym powietrzem, odpoczynkiem i dobrą zabawą, to nie może wyjść nic innego, jak rajd PTTK. Przekonali się o tym uczniowie klas 4e i 6 b. Sami zobaczcie.

Taneczne przerwa w "Jedenastce"

Lekcja plastyki- "Ja- kostiumolog"

W myśl zasady, że lekcje to nie tylko teoria, ale i praktyka, uczniowie klas 5a i 5b wcielili się w kostiumologów. W życie wprowadzili swoje pomysły na kreacje dla bohaterów bajek i filmów. Oto efekty ich pracy.

Powered by emaze

X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”
oraz VIII Ogólnopolski  Konkurs Polonistyczny
„Z ortografią na co dzień”
z naszymi uczniami wśród najlepszych

Uczniowie klas IV- VI naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w tych konkursach. Pierwszy etap pisało 37 uczniów- poprawna polszczyzna i 31 uczniów- ortografia.  Do drugiego etapu zakwalifikowało się 19 uczniów. Z nich troje uczniów: Agnieszka Urban z kl. V c, Anna Rutkiewicz z kl. VI b i Dominik Wereszko z kl. VI b (wszyscy  przygotowywani przez p. Annę Wierzbicką) dostało się do finału, który odbył się w Warszawie 17 maja 2014 r.

Ogromnym sukcesem okazał się udział w tym konkursie Ani Rutkiewicz, która wśród kilkunastu tysięcy piszących znalazła się na liście laureatów. Ostatecznie, na uroczystości wręczenia nagród, która miała miejsce w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie 6 czerwca 2014 r. okazało się, że Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” przyznało Ani tytuł LAUREATKI 5. MIEJSCA. Uczennicy tej gratulujemy i życzymy równie wspaniałych sukcesów już w gimnazjum.

1 czerwca w Mościbrodach odbył się festiwal piosenki, w którym naszą szkołę reprezentowały: Marysia Adamczyk z piosenką „Człowieczy los” Anny German i Maja Łasisz w znanym przeboju „Laleczka z saskiej porcelany”. Obie wykonawczynie zdobyły uznanie jury. Marysia zajęła II miejsce, natomiast Maja otrzymała specjalne wyróżnienie za choreografię. Warto dodać, że był to jej debiut na scenie w charakterze wokalistki. Obie solistki przygotowała p. Iwona Moskwiak.

RUCH TO ZDROWIE

28 maja na zaproszenie p. Barbary Krajewskiej i uczniów klasy I d ponownie gościliśmy dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Stoku Lackim z wychowawczynią p. Dorotą Chudzik.

W ramach promowania zdrowego stylu życia spotkanie przebiegło pod hasłem: "Ruch to zdrowie". Dzieci wspólnie pokonywały tor przeszkód, przygotowany przez p. B. Krajewską, oraz brały aktywny udział w zabawach z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych.

Słodkie przyjęcie, wspólne malowanie, zabawy integracyjne bardzo pozytywnie wpłynęły na wszystkich uczestników spotkania. Przede wszystkim wyzwoliły w dzieciach radość, uśmiech, dały poczucie bezpieczeństwa. Tego typu spotkania uczą trudnej sztuki tolerancji, akceptacji i oczywiście empatii.

Pożegnaliśmy się po raz kolejny z nadzieją na szybkie spotkanie po wakacjach!

Wycieczka na Suwalszczyznę

20 maja klasy IV b, IV e i VI e pojechały na wycieczkę na Mazury.

Po drodze wstąpiliśmy do Kadzidłowa, gdzie zwiedziliśmy „Park dzikich zwierząt”. Kolejnego dnia odbył się przejazd kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej.

Dotarliśmy też do miejscowości Wigry, gdzie w klasztorze kamedułów widzieliśmy  apartament, w którym w 1999 r. wypoczywał Jan Paweł II.
Trzeciego dnia odbył się rejs statkiem po jeziorze Wigry do Studzienniczej.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Grabarkę. Podziwialiśmy tam prawosławny kościół- miejsce pielgrzymek ludności  prawosławnej. W miejscowości Sarnaki zobaczyliśmy pomnik rakiety V2, produkowanej przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Zielona szkoła była wspaniała!

Maja Łasisz, kl. IV b

Wycieczka klasy IVc i Vb

22 maja 2014 r. klasy IVc i Vb uczestniczyły w wycieczce do Krainy Przygód w Iganiach. Celem wyjazdu było kształtowanie umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji, między innymi: jazdę kładami, dojenie krowy, przejażdżkę bryczką oraz zjazd na linie.

DLA MAMY