Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

20 grudnia odbyły się finały Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wystąpili w niej przedstawiciele klas 4-6, którzy bardzo profesjonalnie przygotowali się do występu. Większość z nich zaprezentowała się w strojach scenicznych, z ciekawymi rekwizytami, co podniosło atrakcyjność występów.

Jury w składzie: p. A. Zalewska (przewodnicząca), p. A. Wilczyńska i p. R. Mitrzak po wysłuchaniu wszystkich prezentacji zdecydowało przyznać następujące miejsca:

I miejsce - Dominika Skladanowska, kl. 6d,

II miejsce - Piotr Kadej i Michał Woiński, kl. 4d,

III miejsce - Maja Michalak, kl. 4a;

wyróżnienia:

Ola Drabińska, Anna Gochnio, kl. 5a,

Oliwia Paplińska, Karolina Turyk, kl. 5c,

Piotr Pazulak, kl. 6a,

Natalia Pilszak, Sandra Skup, kl. 6a.

Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały wręczone laureatom podczas zabawy karnawałowej.

Po zakończeniu wysłuchaliśmy krótkiego recitalu w wykonaniu Kuby Uziębło z towarzyszeniem Natalii Kubrak i Izy Wojtaś.

<zobacz foto>

Żeby ferie były bezpieczne...

Rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, które będą trwać od  17 lutego do 2 marca 2014 r.

Drodzy Uczniowie, ferie to czas odpoczynku od nauki, to czas radości i beztroskiej, zimowej zabawy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabawa musi być bezpieczna.

Przypominamy Wam podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii bez względu na to, gdzie je spędzamy.

- Informuj opiekunów, gdzie idziesz i o której godzinie wrócisz.

- Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu.

- Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im.

- Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.

- Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, telefonu.

- Jeśli ktoś próbuje cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.

- Jeśli ktoś krzywdzi twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Czas ferii zimowych to fajna zabawa.
Kto bezpiecznie się bawi, ten w kłopoty nie wpada!

13 lutego 2014 r. odbył się apel w wykonaniu dzieci z kl. 0 b pt. „BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE”.

Prezentowane wiersze, piosenki i przestrogi miały na celu uwrażliwienie uczniów na zdrowe i bezpieczne spędzanie ferii zimowych.

Ferie są po to, aby odpoczywać, bawić się i rozwijać zainteresowania, na które brakuje nam czasu w okresie nauki.

Aby zimowy wypoczynek dostarczył wszystkim radości, zostały przypomniane najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Dzieci dowiedziały się także, jak ciekawie i bezpiecznie spędzać czas w swoim miejscu zamieszkania.

Na zakończenie apelu wręczono dyplomy laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Panią Barbarę Krajewską. Jego motywem przewodnim były „Bezpieczne zabawy zimowe”. Laureatom GRATULUJEMY!

Życzymy bezpiecznych ferii!

Ewa Bazylczuk

CHOINKA SZKOLNA

<zobacz foto>

11 lutego 2014 r. obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. To już 10 rocznica powołania tego dnia. Hasło tegorocznej akcji brzmi:

"Razem tworzymy lepszy Internet".

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz podejmowanie różnorodnych działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie dorosłych (rodziców, nauczycieli, opiekunów) z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Podczas tegorocznych obchodów DBI zwraca się szczególną uwagę na to, że każdy internauta może się przyczynić do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Więcej informacji na temat obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu można znaleźć w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje na ten temat w serwisie dla dzieci www.sieciaki.pl.