Walentynki

14 lutego na szkolnych korytarzach zaroiło się od uczniów ubranych na czerwono. To był jeden z punktów obchodów Dnia Zakochanych. Pod kierownictwem p. E. Radzikowskiej ruszyła poczta walentynkowa, która cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

Już tydzień wcześniej losowaliśmy osobę, której do dnia walentynek mieliśmy być CICHYMI WIELBICIELAMI. Królowały więc sympatyczne gesty, uśmiechy, niektórzy koledzy nosili dziewczynom plecaki, zdarzały się miłe liściki, małe prezenty- niespodzianki. Nie było to jednak łatwe zadanie, bo okazało się, że wielu uczniów nie domyśliło się, kto jest ich cichym wielbicielem. Jednak najważniejsze jest to, że mieliśmy pretekst, by przypomnieć sobie, jak potrzebne są w życiu uśmiech i miłe słowo.

Koncert w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Siedlcach

Ostatnie dni, w których wypada śpiewać kolędy, nasi wokaliści i instrumentaliści wykorzystali na wizytę w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Siedlcach. Podczas spotkania z podopiecznymi warsztatów wykonali popularne i mniej znane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, do których wykonania bardzo często włączali się widzowie. Po koncercie wykonawcy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i mogli zapoznać się z pracą warsztatów.

Bardzo cicha przerwa

W ramach promocji zdrowia i walki z hałasem Samorząd Uczniowski klas 4-6 zorganizował flash mob-BARDZO CICHA PRZERWA.

Pomysł organizacji flash mobów powstał w 2003 r. w Nowym Jorku. Polegają one na  zebraniu sztucznego tłumu w miejscu publicznym, aby zorganizować jakieś krótkotrwałe zdarzenie. Jak to wyglądało w naszej szkole? Zobaczcie.

Zajęcia integracyjne

5 lutego 2014 r. na zaproszenie p. Barbary Krajewskiej w naszej szkole gościliśmy dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Stoku Lackiego wraz z wychowawczynią, p. Dorotą Chudzik.

Dzieci z klasy I d wspólnie ze starszymi koleżankami  i kolegami ze Stoku Lackiego wzięły udział w prowadzonych przez p. Barbarę Krajewską zajęciach integracyjnych, związanych tematycznie z karnawałem. Dzieci bawiły się w projektantów mody, wymyślały stroje na bale  karnawałowe, a następnie wykonały je w grupach.

Spotkanie przebiegło w wyjątkowo serdecznej, niepowtarzalnej atmosferze.

A oto propozycje strojów na karnawał wykonane przez uczniów z klasy I d i dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Stoku Lackiego.

Zapraszamy do obejrzenia!

<zobacz foto>

Konkursy, konkursy, konkursy …

16 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Laureatkami zostały dwie uczennice z naszej szkoły: Kinga Kondraciuk, która zajęła III miejsce, i Anna Gochnio, która zdobyła wyróżnienie. Gratulacje!!!

„Kolędowe Serce Mazowsza”

Za nami prezentacje w wojewódzkim finale Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Zobaczcie występ Marii Adamczyk, Anny Gochnio, Adrianny Kamińskiej, Natalii Kubrak, Izy Wojtaś i Kuby Uziębło.

Występ kl. 4-6

Występ kl. 1-3

Nasi uczniowie w Finale
II Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady

10 stycznia, w rocznicę 130 urodzin Kornela Makuszyńskiego, w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Wielki Finał II Siedleckiej Międzyszkolnej "Korneliady" - pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce - Pana Wojciecha Kudelskiego. Głównym celem naszego przedsięwzięcia było propagowanie wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa książek tego Wielkiego Pisarza.
 Finał "Korneliady" poprzedzały liczne konkursy plastyczne,  literackie oraz "Turniej wiedzy o życiu i twórczości Przyjaciela Dzieci".  Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch  konkursach i zostali ich laureatami.

Laureaci konkursu plastycznego dla klas I-III - "Mój ulubiony bohater książek Kornela Makuszyńskiego"

I miejsce: Urszula Ostrówska SP Nr10 w Siedlcach

Oliwia Kapeluszna SP Nr10 w Siedlcach

II miejsce: Maria Tchórzewska SP Nr7 w Siedlcach