Niech się tak stanie

Młodzież z koła biblijnego przygotowała montaż literacko-muzyczny pt. „Amen – niech się tak stanie”. Przedstawienie powstało w związku z rozpoczętym niedawno nowym rokiem duszpasterskim „Wierzę w Syna Bożego”. Uczniowie zaprezentowali swój spektakl w siedleckiej katedrze oraz w kościele pw. św. Stanisława.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

31 stycznia dzieci z klasy 0b i 0c przyjęły wyjątkowych gości: babcie i dziadków. Pod opieką wychowawczyń: Ewy Bazylczuk i Magdaleny Bojarskiej dzieci przygotowały i zaprezentowały wierszyki i piosenki oraz przedstawiły krótką inscenizację o zimie.

Dzień ten był okazją, by uświadomić najmłodszym, jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie, ile miłości potrafią ofiarować i jakimi są przyjaciółmi.

Wspaniała atmosfera przyczyniła się do umocnienia jeszcze większej więzi rodzinnej. Dziadkowie i babcie gromkimi brawami podziękowali swoim ukochanym wnukom za występy. Uroczystość zakończyła się  słodkim poczęstunkiem. Wychowawczynie dziękują rodzicom za wspaniałe wypieki i za pomoc w organizacji uroczystości.

Lekcja historii
w Muzeum Powstania Warszawskiego

17 stycznia 2014 r. uczniowie z klas: VI a, VI c i VI d pod opieką nauczycieli: p. M. Wolskiej, p. A. Grochowskiej i p. M. Biardy przebywali w Warszawie. Pierwszym etapem wycieczki była lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ta, w bardzo ciekawy sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna, oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem, tuż po wejściu zrobiła na uczestnikach  olbrzymie wrażenie. Uczniowie w skupieniu słuchali przekazywanej przez przewodnika historii o walkach powstańczych, zbierali kartki opisujące dzień po dniu historię powstania, przemieszczali się odtworzonym fragmentem kanału i oglądali eksponaty muzealne. Chodzenie po granitowym bruku wśród gruzów i dźwięków strzelających karabinów pozwoliło uczniom odnaleźć emocje towarzyszące ludności Warszawy w ciągu 63 dni powstańczej walki. Wszystkich poruszyły tragiczne losy mieszkańców stolicy, którzy odcięci od reszty kraju i świata samotnie i bohatersko walczyli o wolną Polskę z armią niemiecką. Lekcja w muzeum była dla uczniów nie tylko dotknięciem „żywej historii”, ale także wydarzeniem niezwykle pasjonującym i interesującym. Bezpośredni kontakt z pamiątkami, zdjęciami, filmami i eksponatami spowodował rzeczywisty odbiór tamtych wydarzeń i na długo pozostanie w ich pamięci. Po pełnej patriotycznych przeżyć lekcji historii kolejnym etapem wycieczki były zajęcia sportowe na kręgielni. Uczniowie przyporządkowani do poszczególnych torów rywalizowali ze sobą. Niektórzy okazali się wytrawnymi kręglarzami i jednym rzutem kuli strącali dziesięć kręgli. Pobyt na kręgielni był ostatnim etapem wycieczki, która okazała się bardzo trafnym połączeniem edukacji patriotycznej z zajęciami sportowymi.

M. Biarda

Poznaj Martę i jej Mamę.

Z dalekiej Ugandy przyszły do nas listy od Marty i jej Mamy. Dołączono do nich dwa zdjęcia dziewczynki. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, ile lat ma nasza podopieczna, kiedy obchodzi urodziny, czym się interesuje - spróbujcie sami przetłumaczyć jej list (a może poprosicie nauczyciela j. angielskiego i zrobicie to wspólnie?) Tłumaczenie listu Mamy Marty umieszczamy poniżej.

<zobacz>

Mikołajki w klasach 0

6 grudnia uczniów klas 0 odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Święty Mikołaj został gorąco zaproszony do wesołej zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok i obiecały, że czekając na niego, będą bardzo grzeczne!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2013 r. dzieci z kl. 0 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”, po czym dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”.

Dla dzieci w tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, rysowanie portretu misia.

Po konkursach dzieci wspólnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zabawy pozowali do zdjęć grupowych w „Krainie Pluszowego Misia” ze swoimi ulubieńcami, a w sali czekał na nich „owocowy poczęstunek”.