«poprzednia  następna»

W dniu 26 listopada 2013 r. (wtorek) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 0- III.

 W dniu 27 listopada 2013 r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas IV- VI. 

Między godz. 18.00 a 19.00 w ramach środy otwartej będzie  można spotkać się z nauczycielami uczącymi w tych klasach.

Zapraszamy wszystkich Rodziców.

"Ten Sam Świat"

15 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się Koncert Integracyjny "Ten Sam Świat" zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach. Od trzynastu lat (czyli od pierwszego koncertu) zespół "Impuls" uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Jak było w tym roku? Zapraszamy do obejrzenia albumu.

Iwona Moskwiak

No i doczekaliśmy się wzmianki w zagranicznej gazecie

I miejsce w Siedleckim Teście Historycznym

Uczniowie naszej szkoły odnieśli bardzo duży sukces w zorganizowanym przez  IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i Stowarzyszenie  „Żółkiewszczacy” II Siedleckim Teście Historycznym.

Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Jakub Kemisty z klasy VI e, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Karczewski z klasy VI a, a na trzecim - Bernard Mitura z klasy V a. Uczniowie ci wywalczyli również pierwsze miejsce dla naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej.

Na uroczystym podsumowaniu konkursu 8 listopada 2013 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce nasi zwycięzcy otrzymali od organizatorów konkursu piękny puchar, dyplomy  i bardzo cenne nagrody.

Gratulujemy naszym uczniom osiągniętego wyniku.

<zobacz foto>

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945.

Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.

Wyniki etapu szkolnego

I miejsce – Dominik Wereszko kl. VI b

II miejsce – Bernard Mitura kl. V a

III miejsce – Jakub Kempisty kl. VI e

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę  w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się  11 grudnia 2013 r.

Życzymy powodzenia.

Spotkanie autorskie z  pisarką Stanisławą Gujską

7 listopada 2013 r. o godz. 10.45 w bibliotece  szkolnej odbyło się spotkanie z poetką, pisarką, autorką książek dla dzieci i młodzieży panią Stanisławą Gujską. Wzięli w nim udział uczniowie klas IIIa, IIIb i IIIc , dla których było ono okazją do poznania tajników pisarstwa,  posłuchania wierszy i prozy czytanych przez samą autorkę, wspólnych  zabaw oraz zdobycia autografu pisarki   i zakupu  jej książek.

W celu przybliżenia  kolegom twórczości p. Stanisławy Gujskiej  członkinie szkolnego teatru przygotowały krótką prezentację utworów gościa: wierszy  z tomiku „Wierszyki domowe” oraz opowiadania  z zbiorku „Srebrnopióry król”.

 Pisarka w niezwykle interesujący sposób przedstawiła swoje najnowsze utwory m. in. ze zbiorku „W szkole i w domu”.  To kolorowa książka z wierszami o treści najbliższej i najważniejszej w życiu każdego dziecka, czyli o domu, rodzinie i najbliższym otoczeniu. Znajdują się w niej wiersze o mieszkańcach domu, ich wzajemnych relacjach, zajęciach, obowiązkach, zabawach.

Autorka chętnie odpowiadała na pytania dzieci, nie zabrakło też zabaw ruchowych. Pisarka rozdawała autografy, można też było kupić jej książkę. Kilka tytułów trafiło do zbiorów szkolnej biblioteki.

Polecam także :

 „ Srebrnopióry król i inne opowiadania”

 „Koraliki Weroniki”

 „W bajkowej szkole”

 „Zaczarować świat”

 „Cudaki Patyczaki”

„Ścieżki liter”

Małgorzata Gruda

<zobacz foto>

WYCIECZKA DO WARSZAWY

17 października 2013 roku uczniowie klasy 4c i 4e pod opieką p. Anety Zalewskiej, p. Iwony Moskwiak i p. Ewy Radzikowskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wyprawy była „Niewidzialna wystawa”. Jak można zobaczyć wystawę bez pomocy wzroku? Podczas jej zwiedzania ten zmysł był bezużyteczny, ponieważ wszystkich otaczała nieprzenikniona ciemność. Okazało się, że uczestnicy dobrze sobie poradzili, używając słuchu, dotyku, poczucia równowagi i… korzystając z pomocy niewidomych lub niedowidzących przewodników. Niezapomniane przeżycia! Oprócz tego można było poznać alfabet Braille'a, zobaczyć i dowiedzieć się, jak działa maszyna do pisania tym alfabetem, mówiąca klawiatura i inne rzeczy, którymi niewidomi posługują się na co dzień.

Kolejnym punktem programu  było Centrum Nauki Kopernik. Kto odwiedził je choć raz, wie, że nie można się tam nudzić. Każdy znalazł coś, co go zainteresowało bardzo, jeszcze bardziej i najbardziej. Uczniom klasy 4 e przypadł do gustu Teatr Wysokich Napięć. Rażenie prądem stało się jednym z ulubionych zajęć chłopców, natomiast dziewczyny zafascynowało zjawisko elektryzowania włosów. Chętnie rozpuszczały misternie zaplecione przez mamę fryzury, aby stworzyć nowy styl - stojacza długowłosego.

Oczywiście, na zakończenie wycieczki nie obyło się bez wizyty w McDonald ’s. Pokrzepieni fizycznie i psychicznie wszyscy  uczestnicy wycieczki, w doskonałych humorach i pełni wrażeń wrócili do domu.

<zobacz foto>