XI Międzyszkolna Liga Przedmiotowa

Jak co roku, Międzyszkolna Liga Przedmiotowa, którą organizuje SCDiDN w Siedlcach, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły.

Po szkolnych i miejskich zmaganiach z zawiłościami wiedzy, 16 maja 2013 r., w Miejskim Ośrodku Kultury nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu.

Drugi rok z kolei uczniowie naszej szkoły uplasowali się drużynowo na pierwszym miejscu. Z satysfakcją i z radością odebrali dyplomy i nagrody z rąk organizatorów. Szkoła za zwycięstwo drużynowe została uhonorowana Pucharem Prezydenta Miasta Siedlce.

Gratulujemy Laureatom i ich Nauczycielom. Jesteśmy dumni z sukcesu!

Wyniki  Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej - 2013 r.

LP.

Maria Adamczyk

Iwona Moskwiak

Matematyka na 5+

5 marca 2013 r. rozpoczął się szkolny konkurs matematyczny „Matematyk na 5+” przygotowany dla uczniów klas piątych przez nauczycielkę matematyki, p. Agnieszkę Dąbrowską. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Celem I etapu było wyłonienie 10 najlepszych (z najwyższą liczbą punktów) i najwytrwalszych uczniów klas piątych naszej szkoły.

W kwietniu w II szkolnym etapie między sobą walczyli:

Anna Rutkiewicz V b, Maria Łuciów V a, Michał Marynowski V a, Adrianna Kamińska V b, Julia Czarnocka V b, Wiktoria Cieślik V e, Wiktoria Dmowska V a, Agnieszka Jakubas V Aa, Karolina Iwańska V e, Aleksandra Małyska V e.

Po wielu emocjach w trzeciej części II etapu konkursu wyłoniono najlepszych:

III miejsce zajęła Adrianna Kamińska z V b,

II miejsce Michał Marynowski z V a,

I miejsce i tytuł „Matematyk na 5+” otrzymała Anna Rutkiewicz z klasy V b.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę wielu dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki, a nagrody, które wręczyłam na apelu dla klas piątych, może chociaż w małym stopniu się do tego przyczynią.

Organizator: nauczycielka matematyki - Agnieszka Dąbrowska

Ziemia - wyspa zielona

26 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi pt. "Ziemia - wyspa zielona". Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V a pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wolskiej. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, które uświadamiały, jak można chronić naszą planetę i o nią dbać.

Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

8 maja 2013 r. przedstawiciele naszej szkoły brali udział w spotkaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Na wspólne świętowanie i odkrywanie bogactwa przekazanego nam przez Patrona naszych szkół – Jana Pawła II – zaprosił nas Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie.

W czasie spotkania uczestnicy obejrzeli spektakl słowno-muzyczny p.t. „Nie lękajcie się” inspirowany nauczaniem naszego Patrona.

W programie zjazdu była też Msza św. celebrowana przez bpa Zbigniewa Kiernikowskiego oraz piknik integracyjny.

- zobacz więcej www.rodzinaszkoljp2.siedlce.pl

Mamy laureatkę!

18 kwietnia 2013 r. w Warszawie na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Konkursu Przyrodniczego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy VI b – Aleksandra Wysokińska. Wręczenie dyplomów poprzedził wykład dziekana wydziału dr. K. Brysia na temat: „Grafy, czyli twórcze narzędzie do rozwiązywania problemów”.

Razem z Olą w uroczystości wzięły udział: nauczycielka przygotowująca Olę do konkursu – Pani  Małgorzata Olkowska oraz mama Oli.

Ortograficznych sukcesów ciąg dalszy

19 kwietnia w Woli Uhruskiej odbył się IV Diecezjalny Konkurs Ortograficzny „Dyktando Papieskie”. Brali w nim udział uczniowie z Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Sukces odniosły dwie nasze uczennice: Ania Rutkiewicz, która zajęła II miejsce i Ola Wysokińska – zdobywczyni III miejsca. Dziewczęta dowiodły, że rzeczywiście jesteśmy „mistrzami ortografii”.

Wyniki konkursu Fox 2013

26 lutego 2013 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV – VI.

W poszczególnych klasach największą ilość punktów zdobyli:

Klasy czwarte:

1. Lena Miler

2. Mariola Nowak

3. Mikołaj Kulesza, Marta Michowiecka, Agnieszka Urban

Klasy piąte:

1. Natalia Górska

2. Michał Paciorek

3. Anna Rutkiewicz

Klasy szóste:

1. Kacper Trębicki

2. Maja Mazurek, Antoni Woiński, Aleksandra Wysokińska

3. Bartosz Maciołek

Gratulujemy!

Informacje o ilości zdobytych punktów są dostępne u nauczycieli języka angielskiego.