klasy 0 - III <zobacz foto>

klasy IV - VI <zobacz foto>

Powiększyła się nasza szkolna rodzina ...

30 października o godzinie 17.00 w dużej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIA uczniów klas pierwszych.

W obecności rodziców, rodzeństwa, babć, dziadków, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz starszych koleżanek i kolegów dzieci zostały pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II.

Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze.

<zobacz foto>

DZIEŃ SPÓDNICY

30 października obchodziliśmy Szkolny Dzień Spódnicy. Zmotywowało to 90 % dziewcząt i 99% nauczycielek do założenia tej często zapominanej części garderoby.

Podobno 14 proc. kobiet deklaruje, że w ogóle nie posiada spódnicy w swojej szafie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że spódnica była kiedyś elementem stroju męskiego. Wystarczy zwrócić uwagę na dawne obrazy, na których mężczyźni mają na sobie jedynie materiał opasany na biodrach. Z czasem jednak spódnica odeszła w zapomnienie. Nawet Szkoci wkładają je tylko na ważne uroczystości. 30 października mogliśmy się przekonać, że ten element garderoby dodaje wdzięku i podkreśla walory dziewcząt. Znalazło się też kilkunastu śmiałków płci brzydkiej, którzy, wykazując  się dużym poczuciem humoru, wrócili do tradycji sprzed wieków i włożyli spódnice, choć skrywali pod nim podwinięte spodnie. Było kolorowo i wesoło.

Niektórzy zastanawiali się, co jest niespodzianką deklarowaną na plakacie dla tych, którzy przyszli w spódnicy. Oczywiście, był to Szczęśliwy Numer. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wzięli udział w naszych obchodach i nie pytali uczniów w spódnicach.

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny

W dniach 24-26 października 2013 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach odbył się pod patronatem Ambasadora Federacji Rosyjskiej Pana Alexandra Alekseeva oraz Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciech Kudelskiego Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny: Muzyczne Inspiracje "Chopin i Kompozytorzy Rosyjscy".

W konkursie wzięło udział 69 uczniów z Polski, Rosji, Białorusi, Serbii i Gruzji.

Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, Agata Kuczyńska z klasy IVd.

Jury Festiwalu pod przewodnictwem Pani Profesor Bronisławy Kawalli przyznało Agacie Kuczyńskiej również dwie nagrody specjalne, ufundowane przez Towarzystwo im. F. Chopina oraz Fundację Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie utworu Chopina.

Konkursowy występ Agaty Kuczyńskiej można zobaczyć i wysłuchać pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=trgDcikDNcg

Spotkanie z Julianem Tuwimem

3 października 2013 r. Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach zaprosiła uczniów trzech siedleckich szkół podstawowych na wyjątkowe spotkanie z twórczością Juliana Tuwima. Dzięki prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania poznali łobuzerskie życie młodego Julka oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek z jego życia. W czasie zajęć dzieci zapoznały się też z najbardziej znanymi i cenionymi wierszami poety, takimi jak: „Słoń Trąbalski", „Okulary", „Murzynek Bambo" oraz obejrzały zabawną interpretację wierszy „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", „Zosia Samosia" oraz „Rzepka" w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach i pracowników biblioteki.

Nie zabrakło także tematycznych gier i zabaw przygotowanych specjalnie dla  gości.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z klasy 0a z wychowawczynią Aliną Kąkol.

<zobacz foto>

Forum Wychowawcze

25 października 2013 r. odbyło się XVI Forum wychowawcze, którego myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Bądźcie gotowi wspierać wszelkimi środkami odważne dzieło budowania sprawiedliwości i pokoju”.

W tematykę forum wprowadził młodzież ks. proboszcz Adam Patejuk z parafii pw. Św. Stanisława B.M. Następnie głos zabrał Pan pedagog Antoni Szczygieł, który mówił o budowaniu lepszego jutra, a rozważania zamknął wykład ks. Jana Kuski o odwadze i odpowiedzialności w budowaniu sprawiedliwości i pokoju.

W części artystycznej uczniowie z klasy 6d przedstawili sceny z życia, ilustrujące przesłanie naszego Patrona.

Na zakończenie została odczytana  modlitwa za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II i udzielone błogosławieństwo.

Forum przygotowała p. Elżbieta Rymuza.

Konkursy przedmiotowe już za nami!

Co roku najlepsi uczniowie z klas 5. i 6. biorą udział w konkursach przedmiotowych "Mazowieckie Talenty", organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Jak zwykle, pytania były bardzo trudne, często wymagały znajomości zagadnień, których nie omawia się w szkole.

Konkurs Polonistyczny

I miejsce – Natalia Górska, kl. 6c

II miejsce – Anna Rutkiewicz, kl. 6b

III miejsce – Jakub Mitrzak, kl. 6b

Konkurs Matematyczny

I miejsce (ex aequo) –

Agnieszka Jakubas, kl. 6a

Anna Rutkiewicz, kl. 6b

Michał Paciorek, kl. 6d

Konkurs Przyrodniczy

I miejsce – Mateusz Karczewski, kl. 6a

II miejsce – Natalia Górska, kl. 6c

III miejsce – Adam Szadura, kl. 6e

Do etapu rejonowego Konkursu Polonistycznego zakwalifikowała się Natalia Górska z kl. 6c.

Za Natalkę trzymamy kciuki!