5 ZŁOTYCH MINUT ratujących życie

Koncert mikołajkowy „5 ZŁOTYCH MINUT ratujących życie” w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki był celem kolejnej wycieczki klas 4A i 4D, która odbyła się 4 grudnia 2013 r. Oprócz świetnej zabawy, którą zapewnili nam najpopularniejsi młodzi wykonawcy, uczyliśmy się, jak postępować  w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Organizatorem koncertu była FUNDACJA PROMETEUSZ, promująca ideę udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży. Podczas wycieczki opiekowały się nami Panie: Halina Maliszewska, Wanda Olkowska i Elżbieta Rymuza.

Andrzejki 2013

Za nami andrzejki. Kultywując nasze tradycje 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował podczas długich przerw zabawy andrzejkowe. W rolę wróżbitów wcielili się uczniowie klas czwartych. Przy każdym stoliku oferowano inne atrakcje. Oczywiście można było dowiedzieć się, jak ma na imię osoba, która ci sprzyja, twój przyszły mąż i co cię czeka w przyszłości (m.in. nieunikniona klasówka z przyrody). Były też wyścigi butów, z których największym powodzeniem cieszył się bieg po… świadectwo z paskiem. Mimo, że przerwał go dzwonek, uczennice do końca walczyły o to, by właśnie ich but pierwszy przekroczył próg. Wszyscy dobrze się bawili, z przymrużeniem oka przyjmując usłyszane przepowiednie. Za to powodów do śmiechu było co niemiara.

Zgodnie z nową tradycją zapraszamy na relację filmową.

I. M.

Św. Maksymilian w Grodnie

29 listopada franciszkanin ojciec Robert wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. "Św. Maksymilian w Grodnie".

Etap ogólnopolski

II miejsce - Katarzyna Harasim, kl. VIc

III miejsce - Wiktoria Trybuńko, kl. IVb

Etap szkolny

I miejsce - Sandra Koziestańska, kl. VIb

II miejsce - Artur Dybowski, kl. Vd

III miejsce - Agnieszka Urban, kl. Vc

Wyróżnienia: Wiktoria Dmowska, kl. VIa; Michał Maniszewski, kl. Vd; Oliwia Świętochowska, kl. 5d; Klaudia Malesa, kl. Vd; Ignacy Dąbkowski, kl. Vd.

„Otwarci na Afrykę – otwarci na człowieka”

We wtorek 26 listopada 2013 r. nasza szkoła  napełniła się radością. W dużej sali  gimnastycznej odbyło się spotkanie z misjonarzem  z Ugandy, Ojcem Otto Katto ze Zgromadzenia  Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

Ojciec Otto jest w Polsce od czterech lat. Przygotowuje młodych misjonarzy do wyjazdu na Czarny Ląd. Ma pełne ręce roboty. Odwiedza szkoły, parafie i opowiada o swoim kraju.

Nasz gość przywiózł ze sobą mnóstwo ciekawych przedmiotów, dzięki którym mogliśmy więcej dowiedzieć się o życiu codziennym w Ugandzie.

Spotkanie przepełnione było  radością, a uczniowie przebrani  w tradycyjne,  afrykańskie stroje uczyli się piosenek w języku suahili przy akompaniamencie przywiezionych przez ojca instrumentów muzycznych wykonanych z drewna, dyni i koziej skóry.

Ojciec Otto  uświadomił nam wszystkim, dlaczego ważna jest obecność misjonarzy w kraju takim jak Uganda.

Jego wizyta  wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji. Zrozumieliśmy,  że są miejsca na świecie, w których ludzie żyją w bardzo trudnych warunkach, ale potrafią cieszyć się każdym dniem i dziękować za to, co otrzymują.

M. Gruda

<zobacz foto>

Wiemy, jak dbać o swoje bezpieczeństwo!

20 listopada 2013 r. odbyła się uroczysta lekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście:  przedstawiciele Miejskiej  Komendy Policji w Siedlcach, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.

Klasa IIb pod kierunkiem wychowawczyni Pani Beaty Karwowskiej zaprezentowała  program artystyczny pt. ,,Odblaskowe przedstawienie”. Realizacja lekcji przebiegała we współpracy z Miejską Komendą Policji w Siedlcach.

Dzieci uczyły się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jak przestrzegać zasad ruchu drogowego, jak postępować wobec osób niepełnosprawnych i starszych. Poznawały przyczyny wypadków, sposoby ich unikania, znaczenie elementów odblaskowych oraz konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Sceneria, scenki dramowe, dobra gra aktorów, teksty wierszy i piosenek  wywołały duże zainteresowanie wśród odbiorców.

Na zakończenie głos zabrał przedstawiciel komendy policji. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na to, aby nasze zachowania były bezpieczne dla nas i dla innych.

Spotkanie cieszyło się dużym uznaniem, o czym świadczyły gromkie brawa.

WYNIKI SZKOLNYCH ELIMINACJI KONKURSU BIBLIJNEGO

Czy znasz Ewangelię wg św. Łukasza?

I miejsce - Jakub Mitrzak, kl. VI b

II miejsce - Anna Rutkiewicz, kl. VI b

III miejsce - Aleksandra Wysokińska, kl. V d

IV miejsce - Julia Targońska, kl. VI d

V miejsce - Dominika Składanowska, kl. VI d

Do etapu miejskiego przechodzą osoby, które zajęły 3 pierwsze miejsca.

Wyniki szkolnego konkursu dla klas IV

na najciekawszą ARKĘ NOEGO

I miejsce - Maja Michalak, kl. IV a