«poprzednia następna»

Głosujcie na naszą pisankę !

Dzieci z klasy I c z koła plastycznego pod opieką p. Anny Jagiełło 26 marca w Galerii Siedlce wraz z uczniami pięciu siedleckich szkół malowały gigantyczne pisanki.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze.

Naszą pisankę można podziwiać w Galerii Siedlce do 7 kwietnia. Zapraszamy.

Wychowawca klasy I c Anna Jagiełło

<zobacz foto>

Posłuchaj – Poczuj – Namaluj

25 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce I Międzyszkolny Konkurs Muzyczno-Plastyczny pt. „Posłuchaj – Poczuj – Namaluj”, skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych z terenu miasta Siedlce. Każda szkoła mogła zgłosić troje uczestników. Zadaniem dzieci było wysłuchanie utworu muzycznego i narysowanie do niego pracy plastycznej. Tytuł utworu uczestnicy poznali dopiero po wykonaniu swoich prac. W tym roku była to kompozycja Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”. W konkursie uczestniczyło 21 uczniów, reprezentujących 7 siedleckich szkół podstawowych.

Laureaci konkursu nagrody odbiorą podczas obchodów święta naszej szkoły.

Jako jurorów mieliśmy przyjemność gościć: p. Annę Suprym-Bąk – plastyczkę, p. Marlenę Uziębło – animatorkę kultury oraz p. Tomasza Toczyskiego – nauczyciela muzyki.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac oraz paniom nauczycielkom, jurorom i sponsorom za zaangażowanie w tę inicjatywę.

Organizatorzy: p. Dorota Łazuga i p. Teodora Woźniak

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Muzyczno-Plastycznego
pt. „Posłuchaj – Poczuj – Namaluj”
 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce
do utworu Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”

I miejsce -  Kinga Mikiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

II miejsce - Aleksandra Zembrowska – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach

III miejsce - Noemi Famulska – Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach

Wyróżnienie - Alicja Kamecka – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach

Wyróżnienie -Wiktoria Zienkiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Olimpiada Wiosenna

„Powitanie Wiosny na Sportowo”

20 marca 2015 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się  VI OLIMPIDA  WIOSENNA „POWITANIE WIOSNY NA SPORTOWO”  dla dzieci 5- i 6-letnich z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu Siedlec. Honorowy patronat nad współzawodnictwem objął Pan Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce.

Do udziału w zawodach zgłosiło się pięć drużyn. Zebranych gości i uczestników serdecznie powitała Pani  Dyrektor Małgorzata Szostek. Po części oficjalnej nastąpił przemarsz drużyn po obwodzie sali i prezentacja zespołów za pomocą przygotowanego sloganu.

Następnie odbyły się zawody sportowe w następujących konkurencjach: 

1. „Wyścig rzędów” - bieg z linii startu do pachołka.

2. „Wiosenne porządki” – bieg z przenoszeniem przedmiotów.

3. „Slalom z piłką -  toczenie piłki.

4. „Kto szybciej” – bieg z woreczkami.

5. „Tunel” - czworakowanie.

6. „Wyścig raczków” - zawodnicy ścigają się, idąc raczkiem do pachołka.

7. „Przejście pod płotkiem” - bieg do pachołka z przejściem pod płotkiem.

W przerwach między konkurencjami dzieci z poszczególnych drużyn prezentowały piosenki o wiośnie.

Nad prawidłowym przebiegiem współzawodnictwa  czuwali wykwalifikowani sędziowie i komisja sędziowska. Ostateczne wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11,

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5,

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział w Olimpiadzie Wiosennej , a za zajęcie I, II i III miejsca - puchar i medal.

Serdecznie dziękujemy:

- Prezydentowi Miasta Siedlce, Panu Wojciechowi Kudelskiemu, za objęcie  patronatem Olimpiady i wsparcie finansowe, dzięki któremu zostały zakupione nagrody;

- Sponsorom: Hurtowni Spożywczej MAS-POL Spółka Jawna i Sali Zabaw Młynek;

- Rodzicom - za wsparcie finansowe;

- Nauczycielom - za przygotowanie dzieci do uczestnictwa w imprezie;

- Drużynom - za wspólną zabawę.

 Olimpiadę przygotowały pp.: Alina Kąkol, Magdalena Bojarska, Edyta Laszuk.

<zobacz foto>


„Marzanno, Marzanno, odpływaj, prosimy,
nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.
Hen, aż do bieguna płyń tą rwącą rzeką,
nic tu już po tobie, płyń od nas daleko.”

W przeddzień kalendarzowej wiosny ze szkoły wyruszył „wiosenny” korowód. Każda klasa wykonała Marzannę i kolorowy transparent z hasłem witającym wiosnę. Dzieci przygotowały także barwne kwiaty oraz instrumenty, na których grały podczas spaceru. Śpiewając wiosenne piosenki, obeszliśmy park dookoła, wzbudzając zachwyt mijających nas przechodniów. Po powrocie do szkoły udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się zawody sportowe na wesoło. Samorząd Uczniowski klas I -III przygotował sztuczną rzekę, w której Marzanny odpłynęły do holu szkoły na wystawę. Impreza zakończyła się wspólnym tańcem do piosenki "Woogie - Boogie".

Imprezę zorganizowali:

Samorząd Uczniowski klas I - III

p. Ewa Bazylczuk

p. Dorota Łazuga

<zobacz foto>

1. i 2. miejsce w KONKURSIE WIEDZY o ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII i IRLANDII PÓŁNOCNEJ

13 marca 2015 r. w I LO im. B. Prusa odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczestniczyli w nim uczniowie z siedleckich szkół podstawowych. Zawody wymagały ogromnej wiedzy z zakresu kultury, geografii i historii krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa. Bo czy wiecie na przykład, kto rządził Wielką Brytanią podczas II wojny światowej? Jakie akweny wodne otaczają wyspę? Jakie warzywo jest symbolem Walii? Ilu graczy wchodzi w skład drużyny krykieta? Na takie między innymi pytania musieli znać odpowiedź zawodnicy reprezentujący naszą szkołę. I znali, gdyż po podsumowaniu punktów okazało się, że Mikołaj Kulesza z klasy 6d zajął pierwsze, a Jakub Grzebieliszewski z klasy 5a - drugie miejsce. Gratulujemy zwycięzcom.

Ewa Radzikowska

„The wave”

6 marca 2015 r. grupa uczniów pod opieką p. Ewy Radzikowskiej pojechała na wycieczkę do Warszawy. W Teatrze Buffo obejrzeli  oni anglojęzyczną sztukę teatralną pt. „The wave” („Fala”), której fabuła oparta jest na wydarzeniach, rzeczywiście mających miejsce w szkole w Palo Alto w Kalifornii w USA.

 Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści pani przewodniczki o wydarzeniach w okupowanej Warszawie 1944 roku. Mieli również możliwość wysłuchania relacji żyjących świadków Powstania Warszawskiego.

Uczestnictwo w wycieczce miało podwójny wymiar: pozwoliło uczniom na doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu i wzbogacenie słownictwa języka angielskiego oraz zwiększyło świadomość historyczną dotyczącą wydarzeń Powstania Warszawskiego.

<zobacz foto>

Ewa Radzikowska