13 marca odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs  języka angielskiego ZUCH.

Swoją wiedzę sprawdzało 63 uczniów z klas II i III. Teraz pozostaje z niecierpliwością oczekiwać na wyniki, które zostaną ogłoszone 7 maja.

Wyniki konkursu wiedzy o ruchu drogowym dla klas III

I miejsce – Maja Siwiec, klasa III c

II miejsce – Anna Michowiecka, klasa III a

III miejsce – Patrycja Bazan, klasa III a

Laureatkom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy: p. Teodora Woźniak, p. Dorota Łazuga.

LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
POEZJI ANGIELSKIEJ DLA KLAS I-III

I miejsce – Marta Łosiewicz, kl. Id

II miejsce - Wiktoria Zienkiewicz, kl. If

III miejsce – Olgierd Baran, kl. Ic

I miejsce – Maciej Domaniuk, kl. IId

II miejsce – Julianna Jastrzębska, kl. IId

III miejsce – Zuzanna Pióro, kl. IId i Natalia Akonom, kl. IIa

I miejsce – Lidia Mitura, kl. IIIa

II miejsce – Zofia Kania, kl. IIIa

III miejsce – Anna Michowiecka, kl. IIIa i Patrycja Bazan, kl. IIIa

Wyróżnienia otrzymują:

Ksawery Boruta, kl. Id

Paulina Noszczak, kl. IIIe

Na kolejnym etapie konkursu szkołę będzie reprezentować Lidia Mitura, kl. III a.

Organizatorzy: p. Ewa Radzikowska, p. Monika Patoleta.

Szkolny konkurs historyczny
 Polska i Polacy w II wojnie światowej w ramach projektu
Ocalić  pamięć o II wojnie światowej

I miejsce – Bernard Mitura - kl. VI a

II  miejsce – Anna Gochnio – kl. VI a

Michał Maniszewski – kl. VI d

Jan Żółkowski – kl. VI d

V miejsce – Angelika Zdun – kl. VI b

VI miejsce – Damian Trębicki – kl. VI d

VII miejsce – Mikołaj Kulesza – kl. VI d

VIII miejsce – Arkadiusz Ułanowski – kl. VI b

IX miejsce – Szymon Kania – kl. VI a

X miejsce – Kuba Lipiński – kl. VI a

Słodka wycieczka na 8 marca

6 marca 2015 r. uczniowie klas IV c i IV d pod opieką  p. M. Wolskiej, p. M. Biardy i p. U. Łastawieckiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszą atrakcją wyjazdu były warsztaty czekoladowe w Pijalni Czekolady  E. Wedel. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści  o powstaniu czekolady, degustowały gorącą czekoladę  z bitą śmietaną  i lentilkami. Następnie samodzielnie  dekorowały piernikowe serca białą czekoladą, za co otrzymały  Dyplom Mistrza Czekolady. Każdy z uczestników warsztatów dostał również słodki upominek. W „Staroświeckim sklepie” zainteresowani uczniowie kupili słodkie pamiątki dla swoich rodzin. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie warszawskiej Starówki. Uczniowie poznali historię Zamku Królewskiego i kolumny Zygmunta. Zwiedzili Katedrę św. Jana, zatrzymali się chwilę przy Pomniku Małego Powstańca. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji o zachowanych murach obronnych miasta. Następnie udali się na Stadion Narodowy. Jego zwiedzanie „trasą piłkarza” obejmowało wejście na trybuny, płytę stadionu, szatnię zawodników, łazienki   i sale odnowy biologicznej. Dzieci miały możliwość zasiąść na ławkach dla zawodników rezerwowych i obejrzeć salę konferencyjną. Wizyta na Stadionie Narodowym dostarczyła wielu wrażeń, gdyż obiekt jest naprawdę imponujący. Wieczorem, trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych przeżyć zakończyli wycieczkę. Szczególnie dziewczęta nie kryły zadowolenia ze słodkiej wycieczki na 8 marca.

<zobacz foto>

I miejsce w konkursie historycznym

12 lutego 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa odbył się, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli etap miejski konkursu historycznego Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach. Bardzo dobrze w finale konkursu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Artur Dybowski z klasy VI d, na drugim uplasował się Bernard Mitura z klasy VI a, Damian Trębicki z klasy VI d zajął piąte miejsce, a Michał Maniszewski - również z klasy VI d - wywalczył szóste miejsce.

Przypominamy, że w

odbędzie się w naszej szkole już po raz kolejny Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

20 lutego 2015 r. w naszych szkolnych murach gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 15.

Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji matematyki wspólnie z uczniami klasy Ie. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały lekcję, chętnie biorąc w niej udział poprzez zgłaszanie się do odpowiedzi, a także uczestniczenie w zadaniach zespołowych. Dzieci miały możliwość obejrzenia szkoły i klas. Na pożegnanie uczniowie klasy Ie otrzymali słodką niespodziankę od zaproszonych gości. Już niebawem dołączą do społeczności uczniowskiej, a my koledzy, koleżanki  i nauczyciele czekamy na nich z wielką otwartością.

<zobacz foto>

KONKURS PLASTYCZNY

W Wielkim Poście przyglądamy się Jezusowi, który mocą swojej miłości pokonał nasze grzechy. Szedł na Kalwarię z krzyżem. Na drodze krzyżowej Jezusa zdarzyły się spotkania z tymi, którzy nie pozostali obojętni. Byli nimi:: Maryja, Jan, Maria Magdalena, Szymon, Weronika, współczujące kobiety, Dobry Łotr, setnik, który się nawrócił, patrząc na śmierć Jezusa. Ludzie spod krzyża w cierpiącym Jezusie zobaczyli największą miłość. Patrząc na nich, możesz uczyć się miłości, możesz stać się uczniem Jezusa.

Masz kredki? Weź udział w konkursie plastycznym: „Ludzie spod krzyża”.

Pracę w formacie A 4 oddaj nauczycielowi religii do 15 marca 2015 r.

Międzyszkolna Liga Przedmiotowa
informatyka - etap szkolny