NAGRODY ROZDANE

Projekt „Z Wielkimi Polakami w Biografii. Portret Życiem Pisany” był adresowany do szkół podstawowych i gimnazjów, aby propagować patriotyzm i upowszechniać wśród młodego pokolenia i dorosłych mieszkańców Siedlec wiedzę o osobach, których imiona noszą siedleckie szkoły.

17 lutego 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyła się uroczystość zamykająca projekt. Do konkursów zgłosiło się udział ponad czterystu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie literackim, plastycznym oraz w prezentacji multimedialnej.

Podczas uroczystości  zwycięzcom konkursów zostały wręczone nagrody, wśród których znalazła się książka „Portret życiem pisany”. Trafi ona także do bibliotek siedleckich szkół.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:

Międzyszkolna Liga Przedmiotowa
historia i społeczeństwo
- etap szkolny

I miejsce – Bernard Mitura, kl. VI a

II miejsce – Arkadiusz Ułanowski, kl. VI b

III miejsce – Angelika Zdun, kl. VI b

Konkurs matematyczny

„Matematyk na 5 z plusem”

zakończony!

Wiele osób przez kilkanaście dni konkursu zmagało się z zadaniami na różnym poziomie. Postawiliśmy wiele piątek za każde zdobyte 10 pkt. Cieszę się, że zainteresowanie konkursem było tak duże, a rozwiązywanie zadań sprawiało radość.

I miejsce – Piotr Kadej, kl. 5 d

II miejsce – Iga Wójcik, kl. 5 c

III miejsce – Marek Kisieliński, kl. 5 d

Serdecznie gratuluję
i życzę wielu sukcesów w dziedzinie matematyki!

Organizator konkursu

Agnieszka Dąbrowska

Konkurs matematyczny

„ROZKOSZE ŁAMANIA GŁOWY”

dla uczniów klas czwartych rozstrzygnięty!

11 lutego 2015 r., o godz. 8.00, odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych.

Do konkursu zgłosiło się 45 uczniów, przystąpiło 41.

Zadania były bardzo trudne. Sprawdzały umiejętność logicznego myślenia i nie zawsze wymagały wykonywania obliczeń.

A oto wyniki:

I miejsce - Krzysztof Wyrzykowski, kl. 4 b

II miejsce - Konrad Krassowski, kl. 4 c

III miejsce - Kinga Szczepańska, kl. 4 b

Gratuluję i życzę wielu sukcesów.

Organizator – Agnieszka Dąbrowska

MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA

edukacja wczesnoszkolna - etap szkolny

Wyniki:

I miejsce - Kacper Paciorek, kl. III c

II miejsce - Dominik Rojek, kl. III e

III miejsce - Anna Michowiecka, kl. III a

WALENTYNKI

13 lutego  2015 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Zakochanych czyli, popularne „walentynki”. Na korytarzach i w klasach królowała czerwień. Z tej okazji uczniowie klas I -III przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Samorząd Uczniowski uruchomił akcję „Poczta walentynkowa”.   Były więc walentynki małe i większe, pomysłowe i tradycyjne. I choć było ich dużo, uczniowie samorządu klas I - III poradzili sobie z odczytaniem i wręczeniem wszystkich walentynek. Ten dzień zdecydowanie można zaliczyć do bardzo udanych.

<zobacz foto>

Uczniowie klasy I D nagrodzeni!!!

W styczniu odbył się konkurs plastyczny „Ekologia na co dzień” zorganizowany przez Stowarzyszenie Tutaj Teraz. Wręczenie nagród odbyło  się podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 13 lutego 2015 r. w Galerii Kultura. Nasi uczniowie w kategorii szkół podstawowych powiatów siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego zdobyli następujące miejsca:

I miejsce – Oskar Orzechowski: „Wóz strażacki”

III miejsce – Natan Jurzyk: „Ziemia”

III miejsce – Tomasz Wiśniewski: „Zielona choinka”

Nagrody zostały ufundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Uwierz w siebie”

W środę, 11 lutego, na dużej sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt. „Uwierz w siebie” krakowskiego teatru „Kurtyna”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4 – 6.

Najpierw omówiliśmy zasady zachowania się podczas spektaklu. Następnie dwoje aktorów odegrało kilka scenek. Widowisko poruszało problemy palenia papierosów i picia alkoholu oraz uświadamiało, jak nałogi mogą zniszczyć człowieka.

Przedstawienie było bardzo pouczające.

Adam Paciorek, Maksymilian Demianiuk, kl. 5d

Wąską ścieżką przez ogródek…

10 lutego na sali gimnastycznej odbyła się zabawa choinkowa. Ubrani w kolorowe, karnawałowe stroje tańczyliśmy przy muzyce DJ Artura i dzielnie wspierającej go Klementynki. Razem bawiliśmy się w krasnoludki, śpiewając:

Wąską ścieżką przez ogródek

Idzie sobie krasnoludek.

Dokąd idziesz mój malutki?

- Idę do swej krasnoludki.

Braliśmy także udział w wielu konkursach, m.in. na króla i królową balu. W tym roku zostali nimi Marcin Skwarek z kl. 6a i Paulina Wielgórska z kl. 6b. W konkursie tańca zwyciężyła drużyna z kl. 5a w składzie: Maja Michalak, Magda Pulikowska i Julia Sawicka.

Mamy nadzieję, że w następnym roku zabawa będzie równie fantastyczna!!!

Ola Rudaś i Karolina Klimek, kl. 5d

Przygotowania do choinki <zobacz foto>

Zabawa choinkowa kl. 0-3 <zobacz foto>

Zabawa choinkowa kl. 4-6 <zobacz foto>

Uczniowie klasy 5 e w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Tuż przed zimowymi feriami klasa 5 e pod opieką p. Iwony Moskwiak odwiedziła Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.
Uczniowie zaprezentowali podopiecznym warsztatów jasełka pt. „Bóg się rodzi”. Następnie zostali zaproszeni przez gospodarzy na słodki poczęstunek i mogli zapoznać się ze specyfiką prowadzonych tu zajęć. Wielki zachwyt zwiedzających wzbudziły przepiękne prace plastyczne wykonane przez uczestników warsztatu.

Najbardziej podobała się sala audiowizualna, w której dziewczęta i chłopcy mogli pobawić się światłowodami, odprężyć przy muzyce relaksacyjnej, dopełnionej grą świateł
i zapachów, oraz poczuć rytm muzyki, leżąc na specjalnym podeście.

Informacje o wizycie naszych kolegów i koleżanek zostały zamieszczone na stronie internetowej Caritas Diecezji Siedleckiej. http://www.siedlce.caritas.pl/index.php/aktualnosci-31/items/bog-sie-rodzi-jaselka-w-wtz-siedlce.html