Akademia z okazji 223. rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 maja

<zobacz foto>

30 kwietnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie  przedstawiony został program artystyczny, który był montażem słowno-muzycznym, składającym się z pieśni patriotycznych, wierszy wybitnych polskich poetów i wydarzeń, jakie towarzyszyły uchwaleniu konstytucji w 1791 r. Uczniowie przypomnieli zebranym koleżankom i kolegom sytuację polityczną ówczesnej Polski, okoliczności uchwalenia Konstytucji i główne jej postanowienia.  Uroczystość zakończyło piękne wykonanie przez chór szkolny pieśni „Piękna nasza Polska cała”.

I miejsce w konkursie historycznym
Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej

28 kwietnia 2014 r. odbył się etap miejski konkursu historycznego Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Pierwsze miejsce w tym najbardziej prestiżowym konkursie dla uczniów szkół podstawowych zajął Bernard Mitura z klasy Va, zaś Michał Marynowski z klasy VIa uplasował się na miejscu trzecim. Kolejny z reprezentantów naszej szkoły Jakub Mitrzak z klasy VIb zajął piąte miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników.

W dniu kanonizacji Wielkiego Polaka - Jana Pawła II młodzież Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II z kółka biblijnego przedstawiła w kościele pw. św. Stanisława Biskupa - Męczennika w Siedlcach spektakl słowno-muzycznypt. "Wezwany z dalekiego kraju", przygotowany pod kierunkiem Pani Katechetki Elżbiety Rymuzy.

<zobacz foto>

Ortograficzni mistrzowie po raz drugi!

8 kwietnia 2014 r. troje finalistów szkolnego konkursu ortograficznego: Anna Rutkiewicz z kl. VI b, Mateusz Karczewski z kl. VI a i Jakub Omelańczuk z kl. VI b wzięło udział w IV Dyktandzie Siedleckim. Nasi uczniowie drugi rok z rzędu wywalczyli tytuł: SZKOŁA MISTRZÓW ORTOGRAFII.

Indywidualnie Anna Rutkiewicz została MISTRZEM ORTOGRAFII, a Mateusz Karczewski  zajął III miejsce.

Uczniom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

(Annę Rutkiewicz i Jakuba Omelańczuka przygotowywała p. Anna Wierzbicka, Mateusza Karczewskiego-p. Halina Maliszewska).

<zobacz foto>

Nasi gimnastycy w gronie najlepszych

12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w wieloboju gimnastycznym dziewcząt i chłopców oraz VIII Zawody UKS „Siódemka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej w Wieloboju drużynowym Szkół Podstawowych klas I-IV.

Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny: chłopców (klasa If) i dziewcząt (kl. If, IIIb, IIIc, IVa, IVc).

Siedem drużyn chłopców rywalizowało w trzech konkurencjach gimnastycznych: ćwiczenia wolne na materacach, skok rozkroczny przez kozła, wymyk przodem na drążku.

Trzynaście drużyn dziewcząt prezentowało swoje umiejętności również w trzech konkurencjach: ćwiczenia wolne, ćwiczenia równoważne na ławeczce i skok przez kozła.

Chłopcy z klasy If w wieloboju gimnastycznym zdobyli trzecie miejsce. W nagrodę otrzymali puchar i medale.

Dziewczęta uplasowały się na czwartym miejscu, ustępując pola gimnastyczkom z Garwolina i Mińska Mazowieckiego, ale na terenie miasta Siedlce okazały się najlepsze. Drugą zawodniczką zawodów z miasta Siedlce została Monika Krusińska z kl. IV a, która zdobyła 28 punktów.

Drużyna chłopców (III miejsce)

Kacper Cabaj, kl. If,

Michał Grabczak, kl. If,

Mateusz Ilczuk, kl. If,

Maciej Krzewniak, kl. If,

Kacper Moskwiak, kl. If,

Hubert Nowak, kl. If,

Ernest Przestrzelski, kl. If,

Marcel Bazylczuk, kl. If.

Drużyna dziewcząt (IV miejsce)

Klaudia Niepogoda, kl. If,

Zofia Pietrzak, kl. If,

Magdalena Sinikiewicz, kl. If,

Izabela Sokołów, kl. IIIc,

Amelia Jastrzębska, kl. IIIb,

Marta Skwarek, kl. IIIb,

Klaudia Rombel, kl. IVc,

Monika Krusińska, kl. IVa.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięcia ogromnego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

OLIMPIADA  WIOSENNA

„POWITANIE WIOSNY NA SPORTOWO”

21 marca 2014 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się OLIMPIADA  WIOSENNA „POWITANIE WIOSNY NA SPORTOWO”  dla dzieci 5- i 6-letnich oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu naszego miasta. Honorowy patronat objął Pan Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 drużyn. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Paweł Golec, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce. Wszystkich zebranych gości i uczestników zawodów serdecznie  powitała Pani  Dyrektor Małgorzata Szostek. Po części oficjalnej nastąpił przemarsz drużyn po obwodzie sali i prezentacja zespołów za pomocą przygotowanego sloganu.

Następnie odbyły się zawody sportowe. W przerwach między konkurencjami dzieci z poszczególnych drużyn prezentowały piosenkę o wiośnie.

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwali wykwalifikowani sędziowie i komisja sędziowska w składzie: Magdalena Czyżykowska, Sylwester Dąbrowski, Łukasz Kosieradzki.

Wszystkie konkurencje były mierzone na czas. Po zsumowaniu punktów wyłoniono zwycięskie zespoły:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11,

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10,

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12.

Olimpiada przebiegała w wesołej atmosferze. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział w Olimpiadzie Wiosennej , a za zajęcie I, II i III miejsca puchar i medal.

Serdecznie dziękujemy:

- Prezydentowi Miasta Siedlce, Panu Wojciechowi Kudelskiemu, za objęcie honorowym  patronatem Olimpiady i wsparcie finansowe, za które zostały zakupione nagrody;

- Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej za ufundowanie napojów i jogurtów mlecznych;

- Rodzicom: Państwu  Anecie i Markowi Brzost, Renacie i Pawłowi Mitrzak oraz Annie i Dawidowi Stefanow za wsparcie finansowe;

- Nauczycielom za przygotowanie dzieci do uczestnictwa w imprezie, a drużynom za wspólną zabawę.

Olimpiadę przygotowały: Alina Kąkol i Magdalena Bojarska.