A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem

I rzeknie: „Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,

Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem.”

Jan Lechoń

Siły i mądrości płynących
z Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego
oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych
z radosnym „Alleluja”

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11

im. Jana Pawła II w Siedlcach

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11

im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Wielkanoc 2014

Został rozstrzygnięty szkolny „konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną” dla uczniów klas czwartych:

I miejsce – Bartosz Stańczuk, kl. IVa,

II miejsce – Maja Michalak, kl. IVa,

III miejsce – Magdalena Pulikowska, kl. IVa.

Wyróżnienia:

Pola Michalak, kl. IVe,

Dawid Stańczuk, kl. IVa,

Karolina Grumienniczuk, kl. IVc,

Dawid Kosieradzki, kl. IVa.

Gratulujemy!!!

Laureatem konkursu biblijnego „Czy znasz Ewangelię św. Łukasza” został Jakub Mitrzak z klasy VIb.

Laureaci w konkursie historycznym

2 kwietnia 2014 r. w Warszawie odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach   1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nim uczniowie naszej szkoły. Bernard Mitura z klasy V a zajął trzecie miejsce, a Jakub Kempisty z klasy VI e czwarte miejsce. Obaj uczniowie otrzymali tytuły laureata konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Pamięci Jana Pawła II

2 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Mokobodach odbył się finał IV Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II”. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas I-VI. Poziom prezentacji utworów autorstwa Karola Wojtyły i o Janie Pawle II  był bardzo wysoki. Wszyscy nasi uczniowie zostali laureatami  tego konkursu.

W kategorii klas 0-I:

wyróżnienie -  Olga Marcinkiewicz - ucz. kl. I a

- przygotowała p. Mariola Miłosz

wyróżnienie - Dominika Lis -ucz. kl. I d

- przygotowała p. Barbara Krajewska

W kategorii klas II-III:

I miejsce – Kamila Zagalska - ucz. kl. III d

wyróżnienie – Marta Markowska -ucz. kl. III b

- przygotowała p. Teodora Woźniak

W kategorii klas IV-VI:

III miejsce- Klaudia Malesa- ucz. kl. Vd

wyróżnienie - Aleksandra Wysokińska – ucz. kl. VI d

- przygotowała p. Małgorzata Gruda

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Witamy wiosnę

21 marca uczniowie klas 4e, 4c i 6b powitali wiosnę, biorąc udział w XI Rajdzie Wiosennym PTTK. W Ośrodku Kultury w Chodowie zwiedziliśmy wystawę malarstwa i z powodzeniem wzięliśmy udział w konkursach na najpiękniejszą Marzannę, krajoznawczym oraz piosenki turystycznej, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Nasza Marzanna, mimo że była najpiękniejsza, została utopiona w Liwcu i pożegnana głośnymi okrzykami. Po wspólnej zabawie i poczęstunku wróciliśmy do Siedlec. Dziękujemy za wspaniałą zabawę Oddziałowi PTTK w Siedlcach.

<zobacz foto>

,,Jeżeli  raz  rozbudzi  się  w dzieciach  miłość do przyrody,

pozostanie  ona  już  w  nich  na  zawsze.”

W  związku z nadejściem  wiosny ucz. kl. IIIa  uczestniczyli w cyklu zajęć przyrodniczych. Poznawali i obserwowali, jak przyroda budzi  się  do życia. Podziwiali  jej piękno w parku, oglądali  filmy  przyrodnicze. Odbyły się też zajęcia w Nadleśnictwie Siedlce. Dzieci  oglądały budki  lęgowe, eksponaty przyrodnicze, prezentację  multimedialną oraz słuchały i rozpoznawały  głosy ptaków i innych zwierząt. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały  upominki.

Kolejnym etapem edukacji przyrodniczej były zajęcia lekcyjne na temat "Kochajmy ptaki", w czasie których uczniowie poznawali  wygląd, środowisko życia, budowę gniazd i odgłosy ptaków. Omawiali znaczenie ptaków w przyrodzie i ich rolę w inspirowaniu do twórczości malarskiej, muzycznej i poetyckiej człowieka.

Szczególny entuzjazm wywołała u uczniów możliwość nie tylko zobaczenia, rozpoznawania, ale także dotknięcia prawdziwych gniazd ptaków i materiałów, z których je budują. Była to ciekawa, atrakcyjna, "żywa lekcja" przyrody i języka polskiego. Łączyła naukę z przyjemnością. Prawdziwe, wiosenne  przebudzenie.

Zajęcia  prowadziła pani Małgorzata Bartoszek. Uczestniczyli w nich  zaproszeni goście, nauczyciele  edukacji wczesnoszkolnej.