plebiscyt

„Książka z humorem”

Zapraszamy  uczniów naszej szkoły do udziału w plebiscycie na najciekawszą serię książek z dużą dawką humoru.

Nominowane w tej kategorii są:

1. Hania Humorek

2. Koszmarny Karolek

3. Mateuszek

4. Mikołajek

5. Pippi Pończoszanka

6. Przypadki Damianka

7. Zuźka D. Zołzik

- Kartki do głosowania dostępne są w bibliotece szkolnej.

- Każdy uczeń może oddać jeden głos na jedną wybraną pozycję.

- Na kartce wpisujemy numer przyporządkowany serii i jej tytuł.

- Głosy wrzucamy do skrzynki w wypożyczalni do 26 kwietnia (piątek).

- Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi  30 kwietnia (wtorek).

Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce

5 kwietnia 2013 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Siedlce uczniom siedleckich szkół za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i krajowym w I semestrze roku szkolnego 2012/2013. Wśród nagrodzonych znalazło się trzynastu uczniów z naszej szkoły.

Stypendia I stopnia otrzymali:

Julia Kadej – kl. VI b

Kinga Mańkowska – kl. V a

Bernard Mitura – kl. IV a

Antoni Woiński – kl. VI d

Alicja Wojtowicz – kl. V a

Aleksandra Wysokińska – kl. VI b

Wiktoria Zdunek – kl. VI d

Stypendia II stopnia otrzymali:

Mateusz Gajewski – kl. V c

Weronika Gochnio – kl. VI a

Sandra Koziestańska – kl. V b

Jakub Rymuza – kl. VI d

Jacek Wieliczko – kl. V c

Julia Wnuk – kl. VI b

Okolicznościowe dyplomy zostały wręczone uczniom przez  Pana Prezydenta Wojciecha Kudelskiego, który złożył gratulacje wszystkim stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom oraz przekazał życzenia dalszych sukcesów w rozwijaniu uczniowskich talentów.

MB

„Pisanka Wielkanocna”

Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Regionalny Konkurs Plastyczny „Pisanka Wielkanocna”. W konkursie oceniono 143 prace z 21 szkół i innych placówek oświatowo – wychowawczych  oraz 13 prac indywidualnych uczestników.
Komisja przyznała:

w kategorii „SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I – III”:
I miejsce – uczennicy naszej szkoły – Annie Michowieckiej z kl. Ia,
w kategorii „SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI”:
wyróżnienie - Klaudii Malesle z kl. IVd.

,,Tradycje wielkanocne”

26.04.2013 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Dzieci z klas 0  A i C pod kierunkiem nauczycielek: pani Aliny Kąkol i Magdaleny Bojarskiej przygotowały dla swoich rodziców oraz  uczniów z klas 0 – III program artystyczny, związany ze zbliżającymi się świętami Wielkanocy.

Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej, przypomniały także zwyczaje związane z tymi świętami: malowanie pisanek, śmigus – dyngus, przedstawiły również mniej znaną tradycję – zwyczaj obwożenia kogucikiem.

Na koniec dzieci złożyły wszystkim zebranym świąteczne życzenia ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT.

Do życzeń wielkanocnych dołączyły  się Pani  Dyrektor Marzena Pietrusiak oraz Panie Wychowawczynie.

GRZECZNOŚĆ NA CO DZIEŃ

W naszej szkole 26.03.2013 r. odbyła się uroczysta lekcja na temat grzeczności na co dzień. Uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Beaty Karwowskiej, przenieśli nas w bajkowy świat do królewskiego zamku, w którym damy, wróżki i rycerze uczyli kultury zachowania i grzeczności na co dzień. Bogata sceneria, piękne stroje, dobra gra początkujących aktorów wywołały niezwykłe zainteresowanie wśród odbiorców. Uroczystość cieszyła się dużym uznaniem, o czym świadczyły gromkie brawa. Uczestniczyli w niej uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni rodzice.

I miejsce  w spartakiadzie klas 0
,,Powitajmy wiosnę na sportowo”

20.03.2013 r. odbyła  się spartakiada dla uczniów oddziałów przedszkolnych, działających przy szkołach podstawowych z terenu  Miasta Siedlce, zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Zespole Szkół nr 2 w Siedlcach.

Celem spartakiady było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowych oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

W spartakiadzie wzięły udział dzieci z klasy 0 A pod opieką wychowawczyni Aliny Kąkol i Magdaleny Bojarskiej. Impreza przebiegała w wesołej atmosferze. Każdy uczestnik otrzymał  medal, a placówka pamiątkowy dyplom i puchar.