Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana mgr. inż. Ryszarda Aleksandrowicza.

Zmarł 9 czerwca 2015 r. w wieku 70 lat.

Śmierć przyszła nagle i niespodziewanie.

Śp. Ryszard Aleksandrowicz był przyjacielem "Jedenastki”. Zaangażowany w życie naszej szkoły, pełen ciepła, czynił dobro, nie oczekując niczego w zamian. Gdy zapadła decyzja o budowie szkoły, a brakowało środków finansowych i wykonawców, stanął na czele Społecznego Komitetu Budowy Szkoły. Rodzice pod Jego przywództwem chwycili za łopaty i uprzątnęli teren pod budowę szkoły oraz zgromadzili pieniądze z dobrowolnych składek .

Śp. Pan Ryszard Aleksandrowicz odszedł, ale "nie wszystek umarł". Pozostaną wspomnienia i pamięć o Nim w nas – społeczności Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II.

Dziękujemy za to, że Pan był z nami.

Dyrekcja  i społeczność SP 11

Śpiewamy i tańczymy

Od kilku lat w kalendarzu imprez szkolnych klas 1-3 znajduje się Mini Playback Show. To kolejna okazja, po konkursie recytatorskim, Zuchu oraz Foxie, do propagowania nauki języków obcych.

W tym roku odbył się 6 maja. W jury zasiadały: p. Bożena Redzik, p. Iwona Konopka, gość specjalny – p. Marta Kalita tancerka i choreograf Akademii Tańca Nowoczesnego Luz oraz Mariola Nowak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego klas 4-6. Jury wyłoniło laureatów:

I miejsce ex aequo zajęli:

· Marcelina Ratyńska, Patryk Klimek, Jakub Złoch – kl. 2e (Bruno Mars ‘Uptown Funk’)

· Dominika Rudaś – kl. 2f (Ariana Grande ‘Break Free’)

II miejsce - Natalia Sandurska, Gabriela Wnuk – kl. 1b (Taylor Swift ‘Shake it up’)

III miejsce - Julia Śledzińska, Kamila Mędza – kl. 2e.

Wyróżnienia otrzymali:

za rekwizyty: Marta Łosiewicz, Jakub Bednarczyk, Tomasz Pstrągowski, Sebastian Stelmaszczyk, Filip Sionek – kl. 1d (Margaret ‘Thank you’);

za kostiumy: Adrianna Łęczycka - kl. 1b i Gabriela Gumienniczuk - kl. 2c (Katy Perry ‘Roar’).

Uczniowie mieli również możliwość wyboru swojego faworyta. Siłą oklasków Nagrodę Publiczności otrzymała Maja Ciepko - kl 2d (Indila ‘SOS’)

Gratulujemy odwagi i zapraszamy za rok

Monika Patoleta i Ewa Radzikowska

SREBRO DLA GIMNASTYKÓW!

13 czerwca 2015 r. w Legionowie chłopcy z klasy sportowej II f reprezentowali naszą szkołę, miasto i region w Finale XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w konkurencji: gimnastyka chłopców. Dzięki  ich świetnej formie i walecznej postawie Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach uplasowała się na wysokim II miejscu.

Opiekunem i trenerem chłopców jest p. Janusz Maciejewski.

Skład reprezentacji szkoły:

1. Ernest Przestrzelski, kl. II f

2. Kacper Cabaj, kl.  II f

3. Maciej Krzewniak, kl.  II f

4.  Marcel Bazylczuk, kl. II f

5. Kacper Moskwiak, kl.  II f

6. Jakub Skup, kl. II f

7. Michał Grabczak, kl. II f

8. Mateusz Ilczuk, kl. II f

9. Maciej Pszczółkowski, kl. I e

GRATULUJEMY!!!

Wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego

Rozstrzygnięty został VII Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny, zorganizowany przez Centrum Edukacji Historycznej. Uczniowie wzięli udział w trzech formach konkursu: wiedzy, prac plastycznych i fotograficznym. Wśród 7631 uczniów z 517 placówek uczniowie naszej szkoły zajęli następujące  miejsca:

Test wiedzy:

Michał Woiński, kl. V d – 5. miejsce w kraju i 1 w województwie mazowieckim

Kinga Szczepańska , kl. IV b – 6. miejsce w kraju

Piotr Kadej, kl. V d – 6. miejsce w kraju

Michał Karczewski, kl. IV b – 7. miejsce w kraju

Jarosław Pawluk, kl. VI c – 11. miejsce w kraju

Mateusz Krasuski, kl. IV b – 13. miejsce w kraju

Dawid Stańczuk, kl. V a – 14. miejsce w kraju

Maksymilian Demianiuk, kl. V d – 14. miejsce w kraju

Jakub Grzebiliszewski, kl. V a – 19. miejsce w kraju

Karolina Osiadała, kl. V a – 20. miejsce w kraju

W konkursie prac plastycznych  I miejsce w szkole zdobył Michał Rostkowski  z kl. V d
W konkursie fotograficznym  I miejsce w szkole zajął  Bartosz Komorowski z kl. IV b.

Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników.

ZAWODY SPORTOWE

12 czerwca 2015 r. dzieci z klasy 0 A uczestniczyły w zawodach sportowych zorganizowanych przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych poprzez aktywne spędzanie czasu.

W różnych konkurencjach  swoje umiejętności mogły zaprezentować wszystkie dzieci. Nie liczyła się wygrana, tylko dobra zabawa. Zawody sportowe  sprawiły wszystkim wiele radości. Podczas przerwy dzieci otrzymały zdrowy poczęstunek.

Na zakończenie Pani Dyrektor Maria Kowalik podziękowała uczestnikom za sportową postawę i zaangażowanie, po czym wręczyła pamiątkowe dyplomy.

<zobacz foto>

LAUREACI XX MIEJSKIEGO FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ W SIEDLCACH

14 czerwca w siedleckim amfiteatrze odbył się finał XX Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w każdej kategorii, zdobywając czołowe miejsca. W niedzielę mogliśmy więc zobaczyć na scenie przedstawicieli teatru „Pytanie”, zespołów tanecznych „Trzpioty” i „Impuls” oraz zwycięzców w kategorii plastyka i piosenka. A oto lista laureatów reprezentujących naszą szkołę:

kat. teatr

I miejsce Szkolny Teatr „Pytanie” (op. Małgorzata Gruda)

kat. plastyka

- kl. I-III

wyróżnienie Aleksandra Bazan kl. I (op. p. Anna Jagiełło)

- kl. IV-VI

III miejsce Alicja Cabaj, kl. V b (op. p. Iwona Moskwiak)

kat. piosenka

I miejsce Amelia Podsiadły, kl. III d (op. p. Marzena Kolasiuk)