DZIEŃ MAMY I TATY W KLASACH „0”
Kocham Cię, Mamo,
Bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje…
A kiedy będzie słońce i lato
Pójdziemy sobie na spacer z Tatą…
W czerwcu w klasach 0 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice, którzy pojawili się w komplecie, obejrzeli występy artystyczne swoich pociech. Potem dzieci wręczyły im prezenty - własnoręcznie wykonane upominki. Całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.
Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie swoich pociech.
W dniu 2 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Diecezjalnym Dyktandzie Ortograficznym, które miało miejsce w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Uhruskiej.
Pierwsze miejsce wśród uczniów ze szkół podstawowych zajął Arek Ułanowski z klasy VI b. O wielkim sukcesie może też mówić Klaudia Celińska z klasy V e, która zdobyła wyróżnienie, rywalizując ze starszymi od siebie koleżankami i kolegami. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach nauki.
Wszystkie dzieci się radują,
gdy rodzice z Jedenastki występują!!!
Klasa I b 26 maja 2015 r. obchodziła uroczyście Święto Mamy i Taty. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p. T. Woźniak przedstawili program artystyczny: piosenki, wiersze, taniec. Każde dziecko wyrażało rodzicom swoją miłość i wdzięczność. Dzieci przygotowały cukierkowe serduszka i laurki z życzeniami, wręczyły piękne róże i zaprosiły rodziców na ciasteczka i lody. To była wzruszająca uroczystość.
Srebrna Maska dla szkolnego teatru PYTANIE! |
19 maja w Centrum Kultury i Sztuki - Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się finał Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska. Powiat siedlecki reprezentowany był m.in. przez nasz szkolny teatr PYTANIE z przedstawieniem pt. „Czarna dziura, czyli historia pewnej pracowni naukowej” w reżyserii p. Małgorzaty Grudy. Zostało ono bardzo wysoko ocenione przez jury festiwalu i otrzymało statuetkę SREBRNEJ MASKI II stopnia.
Młodym adeptom sztuki teatralnej serdecznie gratulujemy!
M. Gruda
Szanowni Państwo
Prosimy o głosowanie na siedleckie drzewo Grab Jacek w ogólnopolskim konkursie Drzewo Roku 2015.
Głosowanie internetowe od 1 do 30 czerwca 2015 r. na stronie www.drzeworoku.pl
Głosować można z każdego adresu mailowego.
Każdy głos na wagę zwycięstwa.
Z poważaniem
Zarząd Koła PKE "Podlasie"
Barbara Mileszczyk - prezes
załącznik: głosowanieGJSDD
Czwartoklasiści na Piastowskim Szlaku |
Dzieci bardzo lubią poznawać historię, podróżując po Polsce. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klas IV c i IV d pod opieką p. M. Wolskiej, p. E. Radzikowskiej i p. M. Biardy opuścili szkołę na całe trzy dni, udając się w odległą przeszłość za sprawą odwiedzin Biskupina, Gniezna i Torunia. W Biskupinie zwiedzili częściowo zrekonstruowaną osadę obronną, zbudowaną ok. VIII w. p.n.e. Prace archeologiczne dowiodły, że gród zamieszkiwało przez prawie 150 lat plemię liczące ok. 1000 osób. Ogromne, widoczne z daleka palisady i brama wjazdowa sprawiały niesamowite wrażenie. Wewnątrz można było obejrzeć, jak ciekawie i funkcjonalnie zbudowane zostały drewniane domy połączone wspólnymi dachami i rozmieszczone w kilku rzędach. Ich wnętrza prezentują sprzęt i przedmioty wskazujące na rodzaj zajęcia ówczesnych mieszkańców grodu. Z ogromnym sentymentem uczniowie powitali Gniezno – stary gród piastowski pamiętający koronację pięciu naszych królów leżący, na siedmiu wzgórzach, nad trzema jeziorami. Kulminacyjnym punktem zwiedzania pierwszej stolicy Polski był pobyt w Katedrze Gnieźnieńskiej. Ogromne wrażenie wywarło jej wnętrze ze znajdującym się tam sarkofagiem i relikwiami św. Wojciecha – patrona Polski oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie, prezentujące osiemnaście scen z życia i męczeństwa św. Wojciecha. Wycieczkowicze odwiedzili też kolebkę państwowości polskiej, Ostrów Lednicki. Do tego niezwykłego skansenu – muzeum, leżącego na wyspie, przeprawili się specjalnym promem. Zobaczyli tam ruiny zamku książęcego oraz kaplicy, gdzie odbył się chrzest Mieszka I. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyły zajęcia warsztatowe w Muzeum Mydła, w którym każdy uczestnik wycieczki stworzył swoje unikalne mydełko o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach, oraz zajęcia w Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie uczniowie poznali technologię wyrobu pierników i własnoręcznie wytworzyli piernikowe ciasteczka, które zabrali do domów. Zwiedzanie Torunia i podziwianie jego pięknych zabytków architektury zakończyło wycieczkę. Uczniowie do domu wrócili z wieloma pamiątkami i pełni niezapomnianych wrażeń. Ciekawe, dokąd wyruszą za rok… .
M. Biarda
2 czerwca 2015 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w V Diecezjalnej Pielgrzymce Dzieci Pierwszokomunijnych Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Dzieci pod opieką p. Marioli Mitrzak, p. Barbary Krajewskiej, p. Anny Stępnik, p. Urszuli Łastawieckiej i s. Bożeny Redzik pielgrzymowały do Kodnia. W Sanktuarium Matki Jedności poznały historię cudownego obrazu Maryi, a następnie uczestniczyły we Mszy świętej, podczas której podziękowały za przyjęty Dar i oddały się w opiekę Maryi. Ponadto dzieci zwiedziły muzeum misyjne, kościół Ducha Świętego, zamek Sapiehów, ogród zielny Matki Bożej. Następnie wzięły udział w pikniku integracyjnym, zakupiły pamiątki i produkty regionalne. Zadowolone i pełne wrażeń z udanej pielgrzymki wróciły do domu.
Dzień Mamy i Taty w klasie I d |
Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem
miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i
tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla dzieci
rodzice to najważniejsze osoby w życiu, należy więc
dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem
a rodzicem. Pamiętając o tym, zorganizowaliśmy w naszej
klasie Dzień Mamy i Taty, a ja pomogłam swoim uczniom
wyrazić miłość do rodziców, przygotowując program słowno
– muzyczny.
27 maja 2015 roku odbyła się uroczysta akademia. Korytarz w naszym pawilonie stał się sceną, na której dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły pięknymi wierszami i piosenkami dla kochanych rodziców. Następnie zatańczyły taniec belgijski, który nie był wcale łatwy. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca, a niejednemu rodzicowi popłynęła łza wzruszenia i radości. Po prezentacji słowno – muzycznej zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.
Dorota Łazuga
Konkurs Wiedzy o Patronie – Janie Pawle II |
27 maja odbył się . Wzięło w nim udział 20 uczniów klas trzecich. Celem konkursu było poznanie postaci Jana Pawła II, jego dzieciństwa, lat młodzieńczych, zainteresowań, działalności duszpasterskiej, posłannictwa, przebiegu pontyfikatu. Uczniowie biorący udział w konkursie rozwijali też umiejętność partnerskiej rywalizacji. Dzieciom, ich rodzicom i opiekunom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Laureaci konkursu:
1 miejsce – Anna Michowiecka, kl. 3a
2 miejsce – Maja Siwiec, kl. 3c
3 miejsce – Patrycja Bazan, kl. 3a
Patryk Mędza, kl. 3d
Wyróżnienie – Karolina Stefaniuk, kl. 3c