Znów za nami jest rok szkolny …

Rozpoczyna się okres odpoczynku po czasie codziennych trudów.

Serdecznie dziękuję Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom za podejmowany trud przekazywania i zdobywania wiedzy. Dzięki Waszej rzetelnej pracy po raz kolejny jesteśmy dumni i cieszymy się z uzyskanych wyników.

Wszystkim życzymy najwspanialszych wakacji.

Małgorzata Szostek

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013

klas II - III  <zobacz foto>

klas IV - VI  <zobacz foto>

Spotkanie z fizyką

14 czerwca 2013 r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu z fizyką, zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Zajęcia prowadził dr Marek Siłuszyk. Więcej informacji na stronie:

Dzień Mamy i Taty w klasie 0,,A”

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Wychowawczyni i dzieci z klasy 0 ,,A” postanowiły w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 12 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste przedstawienie ,,Łąkowe życzenia dla Mamy i Taty”. Dzieci z niecierpliwością i wielkim przejęciem czekały na swoich gości, dały znakomity popis swoich recytatorsko-wokalnych zdolności i umiejętności, śpiewając piękne piosenki oraz deklamując wierszyki dla mamy i taty. Na twarzach rodziców widać było radość i ogromne wzruszenie, a swoje pociechy nagrodzili gromkimi brawami. Dzieci złożyły rodzicom serdeczne życzenia oraz wręczyły upominki. Na zakończenie p. Alina Kąkol zaprosiła wszystkich gości na wspólny, słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Był to bardzo udany, miły i wesoły dzień.

<zobacz foto>

„Wiśniowe Wieści”

LAUREATEM KONKURSU „REDAKTOR UCZEŃ”
11 czerwca 2013

V Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w V Ogólnopolskim   Konkursie  Mitologicznym,  organizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej.  W konkursie wzięło udział 8457 uczniów z 537 szkół. W ścisłej czołówce krajowej w kategorii test wiedzy znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:

Mateusz Karczewski z klasy V a – 6 miejsce w kraju,

Maciej Szcześniak z klasy V e – 7 miejsce w kraju,

Jakub Chomiuk z klasy V e – 8 miejsce w kraju,

Bernard Mitura z klasy IV a i Jakub Kempisty z klasy V e – 9 miejsce w kraju,

Lena Miler i Anna Gochnio  z klasy IV a  - 10 miejsce w kraju.

Pierwsze miejsce w szkole w kategorii praca plastyczna zajął Mateusz Gajewski z klasy V c, a w kategorii praca fotograficzna pierwsze miejsce w szkole przypadło Wiktorii Laprus z klasy V e.

Organizator konkursu Marek Biarda

PIERWSZE SUKCESY AMELKI

Uczennica klasy I D AMELIA PODSIADŁY reprezentowała naszą szkołę w XVIII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2013, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Amelka, śpiewając piosenkę pt.”Eldorado”, zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Koncert Laureatów odbędzie się 8 czerwca (sobota) 2013 r. o godz. 15.00 w amfiteatrze lub - w przypadku złej pogody - w hali sportowej przy ul. Prusa 6.

Amelia została też laureatką miejskiego etapu konkursu „Piosenki Moich Rodziców”, zorganizowanego przez Siedleckie Towarzystwo Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Podczas przesłuchań eliminacyjnych Amelka zaśpiewała piosenkę Karin Stanek pt.”Chłopiec z gitarą”. Najlepsi wykonawcy w swoich kategoriach, wybrani po przesłuchaniach eliminacyjnych, spotkają się w koncercie finałowym 23 czerwca 2013 r. o godz. 16.00 w amfiteatrze.

Do obu konkursów Amelkę przygotowała wychowawczyni Marzenna Kolasiuk.

Za pomoc dziękujemy pani Iwonie Moskwiak.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA OBA KONCERTY

Kreatywne Klasy

Trzecie miejsce i tytuł Kreatywnej Klasy w Konkursie Kreator Zdrowia Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Ministerstwa Zdrowia zajęły dzieci z klasy III b i III e należące do Szkolnego Zespołu Trzpioty pod opieką p. Agnieszki Krusińskiej i p. Ewy Trochym. Celem konkursu było upowszechnianie zasad prozdrowotnego stylu życia, właściwego sposobu żywienia i regularnej aktywności fizycznej. Zadanie polegało na opracowaniu hasła i projektu nadruku na koszulkę, który zachęcałby do dbałości o zdrowie, oraz przygotowanie  zestawu ćwiczeń na poranną gimnastykę. Zwycięzcy otrzymali gry edukacyjne i dyplomy.