TABLICZKA4 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się „DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA Z JEDENASTKĄ”. W  tym dniu uczniowie klas III – VIII zaczynali lekcję matematyki od testu znajomości tabliczki mnożenia.

Kto najszybciej i poprawnie wykonał zadanie, mógł otrzymać piątkę z zajęć. Na przerwach chętni uczniowie dostali kolorowanki, które mogli pomalować według własnego pomysłu. Tablice szkolne zdobiły plakaty wykonane przez uczniów klas czwartych w ramach zadania dodatkowego z matematyki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

XXI Dzień Papieski

W niedzielę 10 października 2021 obchodzimy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji został zrealizowany spektakl pt. "Nie lękajcie się". Zapraszamy wszystkich  uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły do jego obejrzenia.

18 września w naszej szkole uczniowie klas I-III świętowali XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w barwy papieskie. Wychowawcy zaprezentowali uczniom spektakl „Nie lękajcie się”, który został przygotowany przez starszych kolegów. Najmłodsi uczniowie mogli „doświadczyć” obecności Drogiego Patrona w życiu naszej szkolnej społeczności, a słowa pozostawione dla nas przez Jana Pawła II wypełniły nasze serca i umysły.

SU klas I-III

20 września 2021 r. klasa 3c  wyjechała na całodniową wycieczkę do Parku Rozrywki i Animacji „Julinek”. To jest  niezwykłe miejsce do rozwijania różnorodnych sprawności fizycznych. Kiedy już byliśmy na miejscu, przywitał nas pan przewodnik, który w tym dniu był z nami cały czas i pokazywał nam magiczne miejsca parku. Najpierw udaliśmy się do parku linowego,  gdzie mieliśmy do pokonania trasę Mały Akrobata, która wymagała od nas  sprytu i wysiłku. Składała się ona z licznych przeszkód umieszczonych na linach. Trzeba było przejść przez: podesty, belki, drabinki i pętle. Wszystko odbywało się pod okiem instruktorów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem. Później była świetna zabawa w Wesołym Miasteczku - jazda samochodzikami, karuzele. Po pysznym posiłku i krótkim odpoczynku udaliśmy się do  Krainy Dmuchańców. Kolejnym punktem było pole do Mini-Golfa. Wielką atrakcją  cieszył się również Plac Zabaw. Końcowym etapem wycieczki było spotkanie  w strefie animacji, gdzie przywitał nas  nauczyciel ze szkoły cyrkowej. Zwiedzaliśmy wystawy sztuki cyrkowej oraz poznaliśmy niektóre magiczne sztuczki. Nasza wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.

Dzień Chłopaka w klasach I-III

30 września chłopcy świętowali w naszej szkole swój dzień w wyjątkowy sposób. Samorząd Uczniowski zaproponował akcję „Wszyscy chłopcy z laurkami”. Dziewczynki z młodszych klas, pod kierunkiem wychowawczyń, przygotowały dla swoich kolegów z klasy piękne laurki z życzeniami. Przy wejściu do szkoły został wywieszony kolorowy napis „Dzień Chłopaka”, który przypominał wszystkim, kto tego dnia obchodzi swoje święto. Każda klasa przygotowała także dodatkowe atrakcje w związku z tą uroczystością.

Klasy pierwsze wybrały się na spacer do parku, a kulminacją tego wyjścia był seans filmowy w kinie. W każdej klasie odbyły się konkursy i zabawy przy słodkim poczęstunku. Uczniowie klasy 2 a wzięli udział w treningu Aikido poprowadzonym przez pana Marcina Aleksiejewicza. Po zajęciach dzieci wzięły udział w ogólnopolskiej akcji resuscytacyjnej połączonej z kursem pierwszej pomocy. Dziewczynki obdarowały chłopców koszulkami, na których zostały nadrukowane ich imiona i numery z dziennika. Klasa 2 b pojechała na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie zwiedzali park krajobrazowy i odpoczywali przy ognisku. W klasie ten miły dzień uczniowie świętowali przy grach planszowych i pizzy. Uczniowie klasy 2 c  Dzień Chłopaka spędzili w Hołowni - Krainie Rumianku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach etnograficznych – „Od ziarenka do chleba” oraz w grze terenowej – „Wyprawa po skarb”. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Każdy zajadał się rogalikami upieczonymi  własnoręcznie podczas warsztatów. Klasa 3 a tego dnia miała zabawy integracyjne w swojej sali. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat” i obdarowały ich prezentami. Uczniowie z klasy 3b wykorzystali piękną wrześniową pogodę i wyjechali na wycieczkę po Podlasiu. Płynęli katamaranem po Bugu. W Ziołowym Zakątku biesiadowali przy wspólnym posiłku. Następnie pod czujnym okiem przewodnika dokarmiali domowe zwierzęta w wiejskiej zagrodzie. Wśród dzikich chaszczy i bagien poszukiwali pachnących polskich ziół, by później wykonać aromatyczne mieszanki ziołowe. Klasa 3 c na tę okoliczność zorganizowała konkursy dla chłopaków.  Na zakończenie uroczystości męska część grona została nagrodzona oklaskami i słodkościami przygotowanymi przez dziewczynki. Było pieczenie gofrów i robienie waty cukrowej. Następnego dnia nad zalewem w Siedlcach czekały na dzieci niespodzianki przygotowane przez rodziców.

Samorząd Uczniowski klas I-III

Mateusz Czarnocki przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego klas 4-8

Zakończyło się głosowanie na przewodniczącego SU naszej szkoły. Wzięło w nim udział 336 uczniów klas 4-8. Oto wyniki:

Małgorzata Borodiuk 11 głosów-3% ,

Paula Chmielewska 53 głosy-16%,