dzień kolorowej skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji klasa 1 a z wychowawczynią przygotowała muzyczne życzenia dla dzieci i młodzieży z Siedleckiego Stowarzyszenia „Zawsze Razem”. Zachęcamy do wspólnego świętowania. Zintegrujmy się z osobami z Trisomią 21 chromosomu ubierając dziś dwie różne skarpetki.

Dziękujemy p. Marioli Sadurskiej za zmontowanie naszego filmu.

Konkursy DBI 2021 - podsumowanie

W ramach DBI 2021 w naszej szkole przeprowadzone zostały następujące konkursy:

Konkurs plastyczny w programie graficznym Paint – Portret Wirusa Komputerowego:

Klasy 1

I miejsce – Jan Mickiewicz, kl. 1a
II miejsce – Alan Sawicki, kl. 1a
III miejsce – Anthony Rodger, kl. 1b

I miejsce – Kormella Mikołajczyk, kl. 2c
II miejsce – Lena Krzesińska, kl. 2a
III miejsce – Amelia Pliszka, kl. 3c oraz Tymoteusz Dąbkowski, kl. 2b

Wyróżnienia:

Aleksandra Pawluk, kl. 3a, Piotr Bazan, kl. 2b, Karolina Jarocka, kl. 2a

Konkurs plastyczny - Logo Dnia Bezpiecznego Internetu:

I miejsce – Karolina Chwedoruk, kl. 4a
II miejsce – Weronika Chmielewska, kl. 4c
III miejsce – Hanna Mąsior, 4a, Julia Sikorska, kl. 4a, Karolina Mackiewicz, kl. 4c

Konkurs na prezentację multimedialną pt.  – „Pozytywne i negatywne cech komunikacji sieciowej.”:

I miejsce – Wojciech Dombek, kl. 5a

Prezentacja

II miejsce – Wiktoria Sadowska, kl. 5a, Karol Szkopek, kl. 5a

III miejsce – Natalia Pająk, kl. 5c

Wyróżnienie:

Karolina Szczepańska, kl. 5c

Konkurs Kolaż – Ochrona wizerunku:

I miejsce – Mikołaj Sikorski, kl. 6b
II miejsce – Michał Wójcik, kl. 6c
III miejsce – Hubert Jerzykowski, kl. 6a

Konkurs na quiz o Bezpiecznym internecie

I miejsce - Paula Chmielewska, kl. 7a

Quiz 1

II miejsce - Agata Gochnio, kl. 7a

Quiz 2

Milena Trębicka, kl. 7b

Quiz 3
III miejsce -
Weronika Klementowicz, kl. 7a

Quiz 4

Blanka Piotrowska, kl. 7d

Quiz 5

Wyróżnienia:

Rafał Krukowski, kl. 7e

Zuzanna Seredzińska, kl. 7 a

Konkurs na komiks – Prawa autorskie

I miejsce - Wiktoria Szczurowska, kl. 8c

GRATULUJEMY!

Powitaliśmy wiosnę, integrując się z osobami z zespołem Downa. Samorząd Uczniowski dziękuje za udział w akcji.

Podziękowanie

Podczas zbiórki karmy dla zwierząt przeprowadzonej przez koło wolontariatu w naszej szkole w miesiącach grudzień 2020 – luty 2021 zebraliśmy 63 kg produktów dla psów i kotów. Zostały one przekazane do Urzędu Miasta Siedlce, które było organizatorem akcji i pomogą przetrwać trudny czas pieskom w schronisku w Zbuczynie oraz wolno żyjącym kotom z terenu naszego miasta.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i informujemy, że zbiórka karmy dla kotów trwa przez cały rok szkolny.

TV 11

Wiosna, mimo śniegu za oknem, motywuje do pracy i realizacji nowych projektów. Postanowiliśmy więc wrócić do pomysłu stworzenia TV 11. Możecie już podziwiać czołówkę stworzoną przez Dawida Domagałę, ucznia klasy 7b, a niedługo zobaczycie pierwsze efekty pracy. Wkrótce zapraszamy na pierwszy odcinek programu stworzonego z myślą o naszych ósmoklasistach.

Jednocześnie zapraszamy do współpracy wszystkich uczniów, którzy mają pomysł na swój program lub umiejętności montażu.

Iwona Moskwiak

Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK

Mamy już pierwsze klasy, które zareagowały na propozycję SU kl. 4 - 8 i przystąpiły do akcji "Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK". Zainicjowały ją: grupa "Pozytywka" i Joanna Gadomska. Na czym polega akcja? Oto fragment wypowiedzi pomysłodawczyni:

"Niestety... nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. To relacje są najważniejsze. Wyłączona kamera powoduje, że nie wiemy, co słychać u drugiej osoby, czy wszystko u niej w porządku, jakie jest jej/jego samopoczucie, czy daje radę, czy potrzebuje pomocy."

Jak widać, uczniowie klas: 4a, 4b, 5c i 7b trzymają się dzielnie.

ZŁOTY CERTYFIKAT JAKOŚCI

Nasz szkoła otrzymała ZŁOTY CERTYFIKAT JAKOŚCI KSZTAŁCENIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO XV EDYCJI PROGRAMU INSTA.LING DLA SZKÓŁ. Certyfikat został przyznany w uznaniu za skuteczne wykorzystanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa w zimowym semestrze roku szkolnego 2020/2021.

Z rozpoczęciem nowego semestru przystąpiliśmy do do udziału w XVI edycji programu, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Pragnę bardzo podziękować UCZNIOM za ich systematyczną pracę oraz RODZICOM za zaangażowanie.

Mariola Sandurska

Najnowszy efekt pracy dziewcząt z koła wokalne to cover przeboju Adele. Mam nadzieję, że spodoba Wam się to wykonanie.

Dzień Kobiet

Jak można zacząć miło dzień? Może oglądając montaż przygotowany przez naszych kolegów z okazji Dnia Kobiet?