P R E Z Y D E N T  M I A S T A  S I E D L C E

INFORMACJA NT. PRZYGOTOWANIA DO WYPOCZYNKU LETNIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

Znalezione obrazy dla zapytania Siedlce Miasto Przyjazne logo

W ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Koszykówki oraz Urzędu Miasta Siedlce w naszym mieście realizowany jest program pod nazwą Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki. Program funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 11.Zajęcia prowadzone były w I półroczu 2019 roku od miesiąca stycznia do czerwca  przez trenerów-Michała Żmińczuka, Karola Trocia oraz Piotra Szkopa. Szkolenie sportowe prowadzone było w Szkole Podstawowej nr 11 ul. Wiśniowa 5,  w Szkole Podstawowej nr 1 ul. Konarskiego 5/7  oraz w Szkole Podstawowej Nr 12 ul. Unitów Podlaskich 16. Dzięki udziałowi w tym programie  szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt sportowy, niezbędny do prowadzenia zajęć przekazany przez PZKosz. Uczennice siedleckich szkół podstawowych z klas IV - VI od kilku lat korzystają z bezpłatnych zajęć koszykówki. Młode zawodniczki mają możliwość  podnoszenia swoich umiejętności koszykarskich. Zajęcia są ciekawe, merytoryczne. Uczennice uczą się podstawowych elementów technicznych, taktycznych, współpracy w grupie, zasad fair play oraz przepisów gry. Jeżeli ktoś ma ochotę ćwiczyć z nami.

ZAPRASZAMY!

Koordynator programu Arkadiusz Mazurkiewicz.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego. W klasach 4 - 8 odbyło się ono w dwóch turach. Jako pierwsi spotkali się uczniowie klas 4 - 6. Część artystyczną przygotowała klasa 4b pod kierownictwem p. Małgorzaty Woźnicy przy pomocy przedstawicielek koła tanecznego i młodych wokalistek przygotowanych przez p. Iwonę Moskwiak.

Dłużej trwała uroczystość klas 7 - 8. Część oficjalną, z przekazaniem sztandaru i ślubowaniem uczniów klas ósmych, przygotowali uczniowie klasy 8 c pod opieką p. Małgorzaty Wolskiej. Część artystyczną przygotowały uczennice klasy 6e wspierane przez wokalistki z klasy 8b i 7a - dziewczęta przygotowała p. Iwona Moskwiak. W tej części mogliśmy też obejrzeć krótki film prezentujący naszą szkołę, którego głównym twórcą był Damian Niepogoda. Głos zabrali też: przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Mateusz Krasuski, wiceprzewodnicząca - Maria Dacewicz oraz przedstawicielka klas ósmych kończących szkołę - Zofia Michalak.
Było dużo radości, ale też i łez wzruszenia.

A teraz już wakacje, życzymy więc udanego wypoczynku.

Występy zespołu KIHOU z Japonii

18 czerwca mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole gości z Japonii. Tancerze zespołu Kihou wraz z opiekunami zostali przywitani przez dyrektora naszej szkoły, p. Małgorzatę Szostek. Po krótkim wstępie przygotowanym przez p. Marzenę Kolasiuk, społeczność naszej szkoły obejrzała występy młodych artystów. Prezentacja zespołu Kihou opierała się głównie na ludowych tańcach Okinawy. Uczniów naszej szkoły urzekła lekkość ruchu i tańce z bębnami.

Oczywiście zrewanżowaliśmy im się tym samym. Nasi goście z Japonii mogli obejrzeć krótki występ zespołu "Impuls" i naszych wokalistek z klasy 5 przygotowany przez p. Iwonę Moskwiak. Następnie tancerze wraz z opiekunami otrzymali podarunki własnoręcznie wykonane przez uczniów p. Anny Jagiełło - kl. 2c.

Po krótkim odpoczynku nasi goście uczestniczyli w lekcji kaligrafii w klasie 2d pod opieką p. Marzeny Kolasiuk, w zajęciach rekreacyjno - sportowych z pierwszoklasistami przygotowanych przez p. Łukasza Kosieradzkiego i zajęciach integracyjnych z uczennicami klasy 5a, które poprowadziła p. Mariola Sandurska.

Wizyta zespół Kihou z Hamamatsu na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, dlatego bardzo dziękujemy dyrektorowi Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach , panu Mariuszowi Woszczyńskiemu, za umożliwienia zorganizowania tego spotkania w naszej szkole.

Zdjęcia; p. Mariola Bolesta, Amelia Mucha, Ola Dziedzic.

DZIEŃ TALENTÓW

czerwiec 2019

17 czerwca  w naszej szkole odbył się Dzień Talentów. Przez trzy godziny lekcyjne uczniowie klas 4 - 8 odbierali nagrody, dyplomy, puchary, medale za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. Możemy poszczycić się finalistami konkursów miejskich, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Przekazane też były Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce.

Było dużo radości i dumy z dokonań. Mamy zdolnych i pracowitych uczniów.

Spotkanie przygotowały i poprowadziły: p. Agnieszka Balas, p. Iwona Moskwiak, p. Aneta Rosa i p. Mariola Sandurska.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie większości dzisiejszych nagród.

Zdjęcia p. Mariola Bolesta

Nasza Niepodległa