Mistrzostwa Polski

Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim: dać z siebie wszystko.”

Z radością, dumą i ogromną satysfakcją donosimy, że reprezentacja klasy sportowej 6f zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 10-12. 06. w Ostródzie. Chłopcy po raz kolejny udowodnili, że należą do grona najlepszych zawodników w Polsce. W skład drużyny weszli: Kacper Cabaj, Michał Grabczak, Jakub Gójski, Hubert Nowak, Alan Woźniak i Patryk Prachnio 5c.

Brawo! Brawo! Brawo! - chłopcy i trener Janusz Maciejewski.

 

Rocznica wizyty Jana Pawła II w Siedlcach

W niedzielę 10 czerwca poczet sztandarowy i gwardia szwajcarska oraz uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach.

Po krótkiej modlitwie pod pomnikiem Naszego Patrona Szkoły złożyła kwiaty Pani Dyrektor Małgorzata Szostek. Następne w kierunku lodowiska miejskiego wyruszył „Marsz dla Życia”, gdzie swoje talenty prezentowały dzieci z naszej szkoły.

 

Zdrowie dla wszystkich

31 maja, w Siedlcach na placu gen. Sikorskiego, odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” zorganizowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach. Na scenie wystąpiły wokalistki kl. 5-8 naszej szkoły - Victoria Kozak, Kinga Matejczuk, Zofia Kania, Zuzia Kuźma, Patrycja Bazan; uczennice klasy informatyczno - artystycznej - Kamila Mędza, Julia Gozdek, Julia Jodkowska, Julia Śledzińska, Aleksandra Wierzbicka oraz tancerka - Natalia Biernacka (przygotowanie p. Iwona Moskwiak). Dziewczęta po występie miały chwilę na skorzystanie z atrakcji, a było ich naprawdę dużo - i dla młodszych, i dla starszych.

Kampania społeczna.
Działanie: Bezpieczne miasto i gmina Siedlce.

Widzę – Rozmawiam – Reaguję.
O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież

 

WROCŁAW - SKALNE MIASTO - BŁĘDNE SKAŁY

3 - 6 CZERWCA 2019

Wspaniałe widoki, moc atrakcji, a przede wszystkim dobre towarzystwo to podstawa udanej szkolnej wycieczki. Żadnego z tych elementów nie zabrakło podczas wyjazdu uczniów klas: 5a, 6d i 6e. Uczestnicy wyjazdu w Góry Stołowe zwiedzili labirynty Błędnych Skał, podziwiali piękne widoki Skalnego Miasta, szukali złota, schodzili pod ziemię, zwiedzili Kaplicę Czaszek oraz urokliwe miasto - Wrocław. Nie zabrakło też elementów zabawy podczas wizyty w Parku Rozrywki w Kudowie Zdrój - była miniwyścigi gokartami, ewolucje na trampolinie, sprawdzanie sił na strzelnicy, a przede wszystkim park linowy - najwyższa trasa zapewniła emocje najbardziej wymagającym. A wszystko to pod opieką wymarzonej kadry: p. Iwony Moskwiak, p. Marioli Sandurskiej p. Marioli Bolesty i p. Łukasza Kosieradzkiego.  Czy mogłoby być lepiej ? ;)

Spotkanie uczniów V c z Temidą,
czyli lekcja w Sądzie Rejonowym w Siedlcach

Niecodzienną lekcję wychowawczą mają za sobą uczniowie klasy V c, którzy 5 czerwca z wychowawcą odwiedzili Sąd Rejonowy w Siedlcach.

Pani Sędzia Monika Jaszczuk – Orzyłowska w bardzo interesujący sposób przybliżyła uczniom zakres konstytucyjnych zasad funkcjonowania sądów i strukturę działania sądownictwa w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, by nim zostać. Uczestnictwo w tym spotkaniu było również doskonałą okazją dla uczniów do uzyskania wiedzy dotyczącej odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie byli w sali rozpraw i przymierzyli togi sędziowskie, adwokackie i prokuratorskie, w pokoju przesłuchań dla dzieci oraz w pomieszczeniu przeznaczonym dla osób pozbawionych wolności dowożonych na rozprawy z zakładów karnych. Pani Sędzia przekazała uczniom wiele cennych uwag, jak przestrzegać prawo i nie trafić przed oblicze sądu.

Na zakończenie wizyty uczniowie podziękowali pani Sędzi za interesującą lekcję wychowawczą przybliżającą im pracę sądu i odpowiedzialność karną nieletnich.

MB

MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTWA

6 czerwca 2019 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się uroczystość podsumowująca XVII edycję Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej organizowanej przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik podziękował nauczycielom za wysiłek, a uczniom pogratulował doskonałych wyników.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

imię i nazwisko ucznia

miejsce

przedmiot

imię i nazwisko nauczyciela

Krzysztof  Wyrzykowski

I

I

III

fizyka

wychowanie fizyczne

historia

Edyta Ilczuk

Iwona Kokoszkiewicz

Marek Biarda

Paulina Noszczak

II

muzyka

Iwona Moskwiak

Tytus Skup

II

edukacja wczesnoszkolna

Barbara Krajewska

Wojciech Zabijak

II

przyroda

Joanna Niczyporuk

Julianna Jastrzębska

III

przyroda

Joanna Niczyporuk

Agnieszka Kurkus

III

biologia

Marek Szyba

W ogólnej klasyfikacji szkół zajęliśmy w tym roku szkolnym III miejsce.

Gratulujemy wszystkim laureatom, ich rodzicom i nauczycielom.

Dzień Plastyki

23 maja 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie odbył się Dzień Plastyki na „żywo” w ramach IX Festiwalu Kultury Chodów 2019.

Na Festiwal napłynęło ponad 100 zgłoszeń.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 10.00. Przez 3 godziny uczestnicy festiwalu tworzyli pracę na wylosowany przez grupę wiekową temat. Dla klas I - III był to „Spacer po wyobraźni.” III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Iga Daniluk z klasy II b - op. T. Woźniak. Gratulujemy.

Uczniowie klas piątych na Szlaku Piastowskim

W dn. 29-31 maja 2019 r. klasy Vb, Vc i Ve wyruszyły na „Szlak Piastowski, by przeżyć żywą lekcję historii, poznając miejsca związane z  początkami państwa polskiego.

Najpierw, po krótkiej wizycie w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, udaliśmy się do Kruszwicy, gdzie wspinając się na Mysią Wieżę, przypomnieliśmy sobie legendę o złym Popielu, którego w tej właśnie baszcie zjadły myszy. Spojrzawszy ze szczytu wieży na jezioro Gopło, ruszyliśmy do Biskupina. Tam zwiedzaliśmy dobrze zachowane pozostałości osiedla obronnego kultury łużyckiej i tuż obok niego… rozgrywaliśmy wieczorami mecze piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. To się nazywa łączenie przeszłości z teraźniejszością!

W Katedrze Gnieźnieńskiej z ciekawością obejrzeliśmy Drzwi Gnieźnieńskie - unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonane za panowania księcia Mieszka III Starego oraz konfesję św. Wojciecha. W Ostrowie Lednickim przeprawiliśmy się promem na wyspę i poznaliśmy historię dawnego grodu  pierwszych Piastów. Jest to bardzo ważne miejsce, bo z nim wiążą się początki chrześcijaństwa w Polsce. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć je na własne oczy!

W Poznaniu odwiedziliśmy Ostrów Tumski - dawną osadę z X w. będącą najważniejszą obok Gniezna warownią państwa Mieszka I i zarazem siedzibą pierwszego polskiego biskupstwa. W bazylice archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła spoczywają szczątki dwóch pierwszych władców Polski.

Nasze przygody na „Szlaku Piastowskim” zakończyliśmy bardzo smacznie. Obejrzawszy na rynku legendarne koziołki, złożyliśmy wizytę Wujowi Biniowi, który w Rogalowym Muzeum Poznania uczył nas wyrobu Rogali Świętomarcińskich. Wielu z nas zostało pomocnikami Rogalowego Mistrza (mamy na to certyfikat!) i wspólnie z nim wypiekało te wspaniałe smakołyki, ucząc się przy okazji poznańskiej gwary.

Trzeba przyznać, że było to udane zakończenie bardzo ciekawej wycieczki! Już dziś myślimy o następnej!

ZŁOTO w czwórboju lekkoatletycznym.

30 maja w Płocku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Czwórboju LA. Chłopcy z klasy 6f sportowej pod wodzą trenera Janusza Maciejewskiego stanęli do trudnej rywalizacji z 11 drużynami, które uzyskały awans w zawodach międzypowiatowych. Czwórbój to jedna z najtrudniejszych dyscyplin lekkoatletycznych, ponieważ o sukcesie zespołu decyduje suma punktów zdobytych przez 5 zawodników w każdej konkurencji (skok w dal, bieg na 60 m., rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 m). Chłopcy nie mieli sobie równych, bili swoje rekordy życiowe, plasując się na najwyższym stopniu podium. W skład złotej drużyny weszli: Kacper Cabaj, Michał Grabczak, Jakub Gójski, Hubert Nowak, Maciej Skup, Alan Wożniak. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem zawodów był Kacper Cabaj, trzecie miejsce zajął Michał Grabczak. To jeszcze nie koniec, ponieważ będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które zaplanowane są na 10-13 czerwca w Ostródzie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Konkurs matematyczny

Informujemy, że dnia 29 maja 2019 r. przeprowadzono konkurs matematyczny na poziomie klas 6, do którego zgłosiło się 42 uczniów. 

I miejsce - Kinga Matejczuk, kl. 6e - op. p. Magdalena Rozbicka i p. Agnieszka Dąbrowska

II miejsce - Aleksandra Jankowska, kl. 6d - op. p. Małgorzata Wolska

III miejsce - Julianna Jastrzębska, kl. 6d - op. p. Małgorzata Wolska.

Uczniowie Ci otrzymali cząstkowe oceny celujące z matematyki oraz otrzymają nagrody książkowe.

Sukcesów gratulują organizatorzy: p. Małgorzata Wolska i p. Agnieszka Dąbrowska.