UWAGA!

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu

Kangur Matematyczny 2019

21 marca 2019 roku w regionie siedleckim w XXVIII edycji Konkursu Kangur Matematyczny wzięło udział 4769 uczniów. Wśród finalistów jest 2 laureatów, 52 uczniów z wynikiem bardzo dobrym (w tym 4 uczniów naszej szkoły) oraz 515 wyróżnionych (w tym 30 uczniów naszej szkoły).

Wynik bardzo dobry otrzymali:

Jaczewski Dawid, V b – 126,25 – op. p. Małgorzata Wolska

Goławska Karolina, VI a – 133,75 – op. p. Elżbieta Kraska

Paciorek Kacper, VII b – 128,75 – op. p. Elżbieta Kraska

Chaberska Oliwia, VII b – 127,50 – op. p. Elżbieta Kraska

Wyróżnienie otrzymali:

Mackiewicz Karolina, II c – 66,25 – op. p. Anna Jagiełło

Rojek Martyna, II d – 63,75 – op. p. Marzena Kolasiuk

Skup Tytus, III b – 66,25 – op. p. Barbara Krajewska

Zabijak Weronika,  III b – 66,25 – op. p. Barbara Krajewska

Sudba Lilianna,  III a – 63,75 – op. p. Mariola Miłosz

Dombek Wojciech, III b – 62,50 – op. p. Barbara Krajewska

Sikorski Mikołaj, IV b – 83,25 – op. p. Elżbieta Kraska

Drzewiecki Krzysztof, IV a – 77,25 – op. p. Agnieszka Balas

Gac Blanka, IV a – 75,75 – op. p. Agnieszka Balas

Nowacki Karol, IV b – 71,00 – op. p. Elżbieta Kraska

Chromiński Marcel, V a – 92,25 – op. p. Magdalena Rozbicka

Baranek Krystian, V a – 91,75 – op. p. Magdalena Rozbicka

Michalak Amadeusz, V c – 90,25 – op. p. Elżbieta Kraska

Kluczek Oliwia, V c – 88,75 – op. p. Elżbieta Kraska

Duda Weronika, V e – 87,50 – op. p. Magdalena Rozbicka

Bazan Aleksandra, V c – 86,75 – op. p. Elżbieta Kraska

Matejczuk Kinga,  VI e – 132,50 – op. p. Karolina Kudelska

Borkowski Paweł, VI a – 113,75 – op. p. Elżbieta Kraska

Sawicki Bernard, VI c – 110,00 – op. p. Agnieszka Dąbrowska

Noszczak Paulina, VII c – 117,50 – op. p. Karolina Kudelska

Rojek Dominik, VII c – 114,75 – op. p. Karolina Kudelska

Mitura Lidia, VII a – 108,75 – op. p. Małgorzata Szostek

Siwiec Maja, VII b – 106,25 – op. p. Elżbieta Kraska

Fedorowicz Marika, VII a – 100,00 – op. p. Małgorzata Szostek

Kania Zofia, VII a – 100,00 – op. p. Małgorzata Szostek

Wyrzykowski Krzysztof, VIII b – 133,25 – op. p. Małgorzata Wolska

Kuźma Zuzanna, VIII b – 126,25 – op. p. Małgorzata Wolska

Biernacka Natalia, VIII c – 120,75 – op. p. Małgorzata Wolska

Krassowski Konrad, VIII c – 112,25 – op. p. Małgorzata Wolska

Markowska Marta, VIII b – 105,75 – op. p. Małgorzata Wolska

Gratulujemy!

PROGI PUNKTOWE KANGUR MATEMATYCZNY 2019

Lekcja wiedzy o społeczeństwie
w Sądzie Rejonowym w Siedlcach

13 maja 2019 roku uczniowie klasy VIII b wraz z nauczycielem p. Markiem Biardą uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Sądzie Rejonowym w Siedlcach.

Pani Sędzia Monika Jaszczuk – Orzyłowska w bardzo interesujący sposób przybliżyła młodzieży zakres konstytucyjnych zasad funkcjonowania sądów i strukturę działania sądownictwa w Polsce. Podczas wizyty w sądzie uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój przesłuchań dla dzieci, sale rozpraw, gdzie mogli wcielić się w rolę sędziego, obrońcy, prokuratora czy oskarżonego. Pani Sędzia przekazała młodzieży kilka cennych uwag, jak przestrzegać prawo i nie trafić przed oblicze sądu.

Po zajęciach uczniowie stwierdzili, że „Sąd Rejonowy w Siedlcach to nie tylko miejsce, gdzie wymierzana jest sprawiedliwość, ale także miejsce edukacji prawnej młodzieży szkolnej”.

MB

 

Sukces SP 11 im. JP II w IX Dyktandzie Siedleckim

Zgodnie z tradycją  w kwietniu odbyło się  IX Dyktando Siedleckie. Oczywiście najpierw w naszej szkole miały miejsce eliminacje na poziomach poszczególnych klas, następnie uczniowie pisali dyktando szkolne, z którego wyłoniono grupę mistrzów ortografii na poszczególnych poziomach, czyli wśród klas I- III, IV- VI i VII- VIII. Ostatni etap odbył się w SP 4.

Najlepiej napisali go uczniowie z klas IV- VI, którzy wywalczyli tytuł Szkoła Mistrzów Ortografii , zaś indywidualnie I miejsce i tytuł Mistrz Ortografii 2019 zdobyła Julianna Jastrzębska z klasy 6d.

Brawo!

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

8 maja odbył się etap powiatowy Siedleckiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanego przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach. Wspaniale zaprezentowały się w nim przedstawicielki naszej szkoły, zajmując I miejsce w kat. klas 7-8, gimnazja oraz II miejsce w kat. klas 1-6. Zespół klas 7-8 wystąpił w składzie: Patrycja Bazan, Natalia Biernacka oraz Kinga Szczepańska. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę z tekstem autorstwa ucznia klasy 6c - Pawła Korniluka. Będą reprezentowały naszą szkołę w etapie wojewódzkim. W młodszej grupie zaśpiewały: Victoria Kozak, Kinga Matejczuk, Kinga, Mikiewicz, Natalia Sandurska, Wiktoria Szczurowska wspierane przez grupę taneczno - aktorską z klasy informatyczno - artystycznej: Julię Jodkowską, Julię Gozdek, Kamilę Mędzę, Julię Śledzińską i Aleksandrę Wierzbicką.
Obie grupy do występu przygotowała p. Iwona Moskwiak.

Dodatkową atrakcją festiwalu była możliwość uzyskania autografu p. Macina Sójki oraz zrobienia z nim zdjęcia.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2019 r. uroczyście obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy V c pod opieką p. Marka Biardy i zespół wokalny pod kierunkiem p. Iwony Moskwiak przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie przypominającą uroczysty dla Polaków majowy czas 1791 r.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie nasi aktorzy wprowadzili uczestników w podniosłą atmosferę przywołując rok 1791 i wydarzenia, jakie miały miejsce w stolicy. Już na samym początku uwagę uczniów przykuła inscenizacja, obrazująca rozbiory Polski. Trzech uczniów w charakterystycznych strojach symbolizowało zaborców Polski: Rosję Prusy i Austrię. Na stole leżała mapa Polski, którą zaborcy podzielili między siebie. Przejmujące wykonanie uczniów podkreśliło tragizm tamtych wydarzeń dla Polski.  Podczas obrad Sejmu zwanego Czteroletnim toczyła się zacięta walka o losy Polski. Konstytucja miała zapobiec samowoli w podejmowaniu decyzji przez osoby, które obchodziły wyłącznie prywatne sprawy. Był to drugi na świecie i pierwszy w Europie tego typu akt prawny, który miał na celu zreformowane ustroju, struktur państwowych i społecznych. W opracowaniu projektu Konstytucji udział wzięli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. Konstytucja stała się symbolem możliwości odrodzenia, a w świadomości i sercach Polaków pozostała, jako źródło siły i natchnienia. Występujący uczniowie podkreślili również, że dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Przedstawiona żywa lekcja historii przybliżyła uczniom tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem naszej pierwszej konstytucji i wzbogaciła ich wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu.

Na zakończenie uroczystości zabrała głos pani wicedyrektor Anna Wierzbicka, dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie i przedstawienie niezwykłej lekcji historii. Podziękowała również wszystkim uczniom za wysłuchanie w skupieniu i ciszy prezentowanych treści.

Tytuły laureatów i finalistów w ogólnopolskich konkursach historycznych

            W tym roku szkolnym już po raz dwudziesty czwarty odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". W etapie wojewódzkim konkursu tytuł laureata uzyskał Krzysztof Wyrzykowski z klasy VIII b. Marta Skwarek z klasy VIII b i Wojtek Zabijak z klasy VI a zdobyli tytuł finalisty konkursu.

Rozstrzygnięty został również Ogólnopolski Konkurs Historyczny GALILEO 2019 zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Laureatem konkursu został Amadeusz Michalak z klasy V c, który zajął VII miejsce w Polsce. Wyróżnienie w konkursie zdobyli Olgierd Baran i Michał Wrona również z klasy V c.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym historykom osiągniętych wyników.

Spotkanie profilaktyczne  „Widzę - rozmawiam - reaguję"

4 kwietnia w Zespole Szkolno - Wychowawczym w Strzale odbyło się spotkanie profilaktyczne w ramach kampanii „Widzę - rozmawiam - reaguję". O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież” , którego współorganizatorem jest nasza szkoła. Na scenie pojawiły się przedstawicielki klasy artystyczno - informatycznej: Julia Gozdek, Julia Jodkowska, Kinga Matejczuk, Kamila Mędza, Magdalena Michalak, Weronika Protasiuk, Weronika Rochon, Julia Śledzińska oraz Aleksandra Wierzbicka w scence profilaktycznej wg scenariusza p Iwony Moskwiak. W kolejnej części spotkania wystąpiła p. Monika Mikołajczyk, która podjęła tematy związane z cyberprzemocą, narkotykami i pierwszą pomocą. Szczegółową relację przedstawiło "Życie Siedleckie" - patron medialny kampanii.
https://zyciesiedleckie.pl/pl/11_wiadomosci/20898_g_os_z_zewn_trz_bywa_lepiej_s_yszalny.html