Opowieść o Hiobie

19 lutego 2018 r. uczniowie klasy 6c pod kierunkiem p. Elżbiety Rymuzy wystawili przedstawienie o dziejach Hioba, który był człowiekiem sprawiedliwym, prawym i bogobojnym. Mieszkał w ziemi Us. Posiadał olbrzymi majątek. Miał trzy córki i siedmiu synów, którym także powodziło się bardzo dobrze. Hiob niezmiernie kochał Boga i ufał Mu bezgranicznie, szczerze czcił Go był wiernym uczniem. Bóg szczycił się swym kochającym sługą. Powtarzał: ,,Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on’’. Stwórca od samego początku ufał mu i wyrażał się o nim tak dobrze. Bohater traci wszystko, choć był sprawiedliwy; jest pogardzany i lekceważony. Hiob nie zarzuca jednak niczego Bogu, nie ma do Pana pretensji. Kiedy traci majątek i dzieci, rozdziera swoje szaty, upada na ziemię, kłoni się i mówi: „Nagi wyszedł z żywota matki mojej i nago się tam wrócę: Pan dał, Pan odjął: Jako się Panu upodobało, tak się stało: niech będzie imię Pańskie błogosławione”.

Hiob nie wyrzekł się Boga. Szatan zażądał od Boga, aby dotknął Hioba trądem. Nawet wtedy Hiob nie złorzeczył. Przyjaciele szukają winy jego wielkiego cierpienia. Hiob nie czuł się winny i nie zawiódł się na Bogu. Pan, widząc jego cierpienia, postanowił go wynagrodzić. Mógł być dumny ze swojego stworzenia, Szatan zaś przekonał się, że nie można pokonać człowieka, który kocha Boga.

Hiob nie zna przyczyny swego cierpienia, ale przyjmuje heroiczną postawę zaufania Bogu i poddania się jego woli, stając się wzorcem godności i wielkiej pokory.

 Wyniki etapu szkolnego Konkursu Historycznego Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach

I miejsce – Patrycja Bazan, kl. VI a, Maja Siwiec, kl. VI c

III miejsce – Anna Michowiecka, kl. VI a

IV miejsce – Piotr Mączyński, kl. V d

Uczniowie Ci zakwalifikowali się do etapu miejskiego konkursu, który odbędzie się 6 marca 2018 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym  etapie konkursu

   

 Sukces recytatorski najmłodszych uczennic

5 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki odbył się I Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy I c Lena Olędzka zajęła III miejsce, natomiast Martyna Rojek z klasy I d dostała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Wiadomość z ostatniej chwili!

Anna Michowiecka i Zofia Kania zajęły III miejsce w II Walentynkowym Festiwalu Piosenki Miłosnej w Strzale.

Przypominamy, że w festiwalu wzięło udział prawie 300 uczestników!

Serdeczne gratulacje!

Zdj. p. Janusz Mazurek

 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

14 lutego w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.

Uczestnicy prezentowali dwa utwory: autorstwa Ojca Świętego, bądź poświęcone Jego Osobie.

Oceniano wg. kryteriów: dobór utworu, dykcja, kultura słowa, interpretacja utworów, ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie : p. Hanna Okrzos, p. Małgorzata Gruda, p. Elżbieta Rymuza wyłoniło zwycięzców etapu szkolnego konkursu.

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce Patrycja Bazan, kl. VI a

II miejsce – Nina Barczak, kl. VI d

III miejsce – Zofia Kania, kl. VI a, Aleksandra Wierzbicka, kl. V e

Wyróżnienia Marta Zielonka, kl. VI d, Kinga Matejczuk, kl. V e, Dawid Jaczewski, kl. IV b

W kategorii dla klas I-III jurorami były: P. Dorota Karpeta, P. Edyta Laszuk, P. Urszula Łastawiecka,  o oto wyniki:

I miejsce – Martyna Rojek, kl. I d

II miejsce – Zuzanna Juszczuk, kl. I d

III miejsce – Klaudia Szalej, kl. I b

Wyróżnienia –   Wojciech Dombek, kl. II b, Lena Olędzka, kl. I c, Alisa Kozak kl. II c, Julia Dobosz kl. I c

Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Martyna Rojek.

W kategoria kl. VII zwyciężyła Marta Markowska, kl. VII b.   

W półfinale w Warszawie  szkoła będzie reprezentowana przez Patrycję Bazan z kl. VI a i Martę Markowską z kl. VII b.

M.G.

 Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej

13 lutego w Strzale odbył się II Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej. Wzięło w nim udział 300 uczestników, wśród których mogliśmy zobaczyć m.in. gwiazdę programu telewizyjnego „The Voice Kids”. Mieliśmy też dużą grupę reprezentantów naszej szkoły. W festiwalu wzięły udział: Lena Olędzka (op. p. Dorota Łazuga i p. Urszula Wereszko), duet: Zofia Kania, Anna Michowiecka oraz Nina Barczak, Zofia Kania, Zuzanna Kuźma, Marta Skwarek, Kinga Szczepańska, Wiktoria Szczurowska (op. p. Iwona Moskwiak).

Ciągle czekamy na publikację wyników. Tymczasem zapraszamy do obejrzenie prezentacji dziewcząt klas starszych.

"Ani słowa: https://youtu.be/IcOqTEdhql0

"Babę zesłał Bóg": https://youtu.be/xXK4AFYhdvc

Zdjęcia p. Agnieszka Król

 W cudownym świecie dźwięków i melodii

5 lutego 2018 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w programie pt. „Różne instrumenty muzyczne”, podczas którego p. Roman Brochocki prezentował dziewięć instrumentów. W niezwykle ekspresyjny, przesycony humorem sposób omówił ich budowę, zaprezentował brzmienie każdego z nich i sposób wydobywania dźwięków. Zapoznał nas z historią i z pochodzeniem każdego instrumentu oraz opowiedział o ich użyteczności w życiu codziennym. Pan Roman zagrał na wszystkich dziewięciu instrumentach. Były to: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka oraz saz. Dzieci przekonały się, że każdy instrument kryje w sobie tajemniczą melodię i piękno.

 Uwaga!

Konkurs matematyczny

dla uczniów klas czwartych rozstrzygnięty!

I miejsce – Paula Chmielewska, kl. 4a

II miejsce – Jan Sawicki, kl. 4e

III miejsce – Krystian Baranek, kl. 4a

Gratulujemy!

 

 Sala Patrona - to warto zobaczyć

Wydawałoby się, że uczniowie naszej szkoły znają życie naszego patrona - Jana Pawła II. Obchodzimy Dzień Papieski, Święto Szkoły związane z osobą Karola Wojtyły, słowa Papieża towarzyszą nam na lekcjach religii, na lekcjach wychowawczych i w kolejnych latach nauki. Nic nie zastąpi jednak osobistego kontaktu z pamiątkami po tym wielkim człowieku. Mamy tego możliwość w Sali Patrona, czyli Muzeum Jana Pawła II, które znajduje się w naszej szkole. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5e.

"Wszystkie informacje o historii i relikwiach Jana Pawła II opowiedziała nam p. Małgorzata Gruda. Zobaczyliśmy m.in. rzeczy osobiste naszego patrona, np. relikwię II stopnia - oryginalne szaty liturgiczne z plamami powstałymi w czasie użytkowania ich przez papieża, mitrę, w której Jan Paweł II sprawował Eucharystię podczas pielgrzymki na Kubę, a także skórzane walizki oraz strój uszyty specjalnie na Światowy Dzień Młodzieży. Wzruszające też było zobaczyć piękną porcelanę, której używał Jan Paweł II."

Wiktoria Komar, Oliwia Biernacka, kl. 5e

"W sali znajdują się liczne pamiątki z podróży papieskich. Mogliśmy zobaczyć naszyjnik, który dostała Jan Paweł II do odprawiania mszy na Kubie, hamak od prezydenta Kolumbii, czy monety specjalnie wybijane dla naszego papieża. Znajduje się tu dużo niezwykłych eksponatów. Zapraszamy do zwiedzania.

Adrian Kryński, Olaf Jamróz, Patryk Kilimek, kl. 5e

 Kolędowanie z klasy III C

10 stycznia w naszej szkole pojawili się, zgodnie ze staropolską tradycją, kolędnicy. Poprzebierane dzieci z klasy III C odwiedziły wszystkich uczniów i pracowników szkoły śpiewając kolędy, bawiąc dorosłych i młodych, a zwłaszcza tych najmłodszych. Kolędowanie połączone było z kwestą na rzecz dzieci z Syrii i z Libanu. Wszyscy przyjęli naszych kolędników bardzo życzliwie nie zapominając poczęstować ich słodkościami

Wszystkim Uczniom i Pracownikom Szkoły pięknie podziękować chcemy:

żeście nas do siebie przyjąć raczyli,

dobrym słowem obdarzyli,

potrzebujące dzieci wsparli,

tradycji się nie zaparli.

podpisano:

Kolędnicy z klasy III C wraz z opiekunem