«następna poprzednia»

Podsumowanie osiągnięć

7 lutego w dużej sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie osiągnięć uczniów naszej szkoły w I okresie roku szkolnego 2017/2018. Przed społecznością klas 4-7 zaprezentowali się laureaci konkursów: historycznych, matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, religijnych i artystycznych na poziomie międzyszkolnym, regionalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Mogliśmy się również przekonać, jak dużo konkursów zostało zorganizowanych w tym półroczu przez Samorząd Uczniowski oraz bibliotekę szkolną. Mamy nadzieję, że zachęciło to innych uczniów do uczestnictwa w życiu szkoły i reprezentowania jej w konkursach.

Wielki sukces naszych Jedenasteczek!

Z wielką radością informujemy, że uczniowie klas I-III w wojewódzkim festiwalu "Kolędowe Serce Mazowsza" zdobyli wyróżnienie!!!!

Zespół wystąpił w składzie Krzyś Mąsior kl. III b, Krzyś Drzewiecki kl. III a, Julia Fiuk kl. I d, Michasia Wrona kl. I c i Iga Daniluk kl. I b.

Uczniów do występu przygotowały p. Ula Wereszko i p. Dorota Łazuga. Akompaniowała na fortepianie p. Wioletta Skup.
Koncert Laureatów odbył się 2 lutego w sali widowiskowej "Podlasie".

Nagrodę naszemu zespołowi wręczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uwaga!

Konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych!

„Rozkosze łamania głowy”

 

UWAGA!

 

8 lutego 2018 r., o godz. 9:50 w stołówce szkolnej odbędzie się konkurs matematyczny dla uczniów klas 4.

Wszystkich, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie, zapraszam 8 lutego o godz. 9:42 do stołówki szkolnej.

Do rozwiązania będzie test składający się z zadań zamkniętych (czyli z podanymi odpowiedziami), gdzie tylko jedna odpowiedź będzie prawidłowa.

Za brak odpowiedzi dostaniesz 0 punktów. Za odpowiedź błędną otrzymasz punkty ujemne równe ¼ liczby punktów przewidzianych dla danego zadania.

Trzech uczniów z najwyższą liczbą punktów otrzyma szóstkę z matematyki, zostanie nagrodzonych dyplomem i dodatkowo ich nazwiska zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły. Dodatkowo zwycięscy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

Czas trwania konkursu – 40 minut. 

Pamiętaj!

Weź ze sobą przybory do pisania.

Nie wolno używać korektorów i kalkulatorów.

Zachęcam do udziału w konkursie i życzę powodzenia.

Organizator

Agnieszka Dąbrowska

WIDZIELIŚMY OBRAZ EL GRECO

30 stycznia wybraliśmy się całą klasą do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Powitała nas kustosz muzeum, pani Dorota Pikula. Z długiego korytarza, przy dźwiękach chorału gregoriańskiego, przeszliśmy do pokoju, który miał kolor cegieł. Od razu rzucił nam się w oczy obraz Trójcy Świętej, rzeźba „Madonna piękna” oraz tajemnicza, wielka i bogato zdobiona księga. Pani kustosz wyjaśniła, że jest to bardzo stara i cenna księga i zwróciła naszą uwagę na cechy, które różnią ją od współczesnych książek. W kolejnym pomieszczeniu mogliśmy zagrać na starych, naprawionych piszczałkach – zaczęło się istne szaleństwo. Po zabawie udaliśmy się do mrożącego krew w żyłach pokoju. Ujrzeliśmy tam trumnę stojącą na kościach. Na trumnie i nad nią wisiały portrety trumienne. Naszą uwagę zwrócił obraz tańczących szkieletów zatytułowany „Taniec śmierci”. Wreszcie przeszliśmy do strzeżonego pokoju, w którym znajdował się obraz EL GRECO pt. „Ekstaza św. Franciszka”. Dowiedzieliśmy się, że gdy go odnaleziono, nikt nie przypuszczał, że jest to dzieło znanego artysty. Był brudny, zniszczony i nie wzbudzał zainteresowania. Na tym przykładzie mogliśmy się przekonać, że trzeba się dobrze zastanowić, zanim wyrzuci się „graty” ze strych domów i strychów.

Na koniec wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej i, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

Ten dzień był bardzo ciekawy, tylko czekamy na kolejne wyjście.

Kinga Matejczuk, Maja Ciepko – uczennice klasy 5e

 

BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
GRUPA BIEDRONKI


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM GRUPA BIEDRONKI

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 4 - 7

1 lutego zapisał się specjalnie w pamięci naszych uczniów – tego dnia odbyła się w ”Jedenastce” zabawa karnawałowa. Na początku wszystkich obecnych uroczyście przywitała wicedyrektor szkoły, p. Anna Wierzbicka. Oczywiście, tak jak na bal przystało, zabawę rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas 4 – 7. Następnie rozpoczął się czas hulanek i swawoli. Wszyscy świetnie się bawili w rytmach znanych przebojów.

W połowie zabawy uczniowie udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. Po przerwie członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 7, p. Iwony Moskwiak, przeprowadzili konkurs na najciekawszy strój karnawałowy oraz wybór Króla i Królowej Balu. Królową ponownie została Marta Skwarek z kl. 7b, natomiast królem Alan Woźniak z kl. 6f.

Wszyscy świetnie się bawili, czego dowodem są załączone zdjęcia.

 

SU kl. 4 - 7

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 1 - 3

Fascynujący świat owadów

Czy wiecie,  co to jest gradacja? Od czego zależy, ile kropek ma biedronka? Albo: jaki owad poza świerszczem potrafi wydawać charakterystyczny dźwięk? To zaledwie kilka pytań spośród wielu, z jakimi zmierzyli się nasi uczniowie podczas konkursu zorganizowanego przez Nadleśnictwo Siedlce.

Wśród 219 uczestników z 18 szkół, którzy wzięli udział w XIV konkursie wiedzy „Owady leśne oraz rola leśników w ochronie lasów”, nasi reprezentanci zajęli  I miejsce w kategorii szkół podstawowych i klas VII. Zwycięska drużyna liczyła tylko ośmioro uczniów. Są to: Piotr Rychlik z klasy VI d, Dominik Rojek z klasy VI e, Paulina Noszczak  z klasy VI e, Maja Siwiec z klasy VI c, Kacper Paciorek z klasy  VI c, Weronika Rytel z klasy VI c, Michał Karczewski  z klasy VII b, Agnieszka Kurkus z klasy VII b.

 W klasyfikacji indywidualnej Piotr Rychlik zajął I miejsce, zaś Maja Siwiec, Paulina Noszczak i Dominik Rojek zdobyli wyróżnienia. To był naprawdę trudny konkurs, ale, jak widać, Jedenastka entemologami stoi. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom!

W.M. Olkowska

Bezpieczne ferie zimowe

11 stycznia 2018 r. dla uczniów klas I - III w dużej sali gimnastycznej odbył się apel "Bezpieczne ferie zimowe" przygotowany przez p. Mariolę Miłosz i p. Barbarę Krajewską z dziećmi z klasy II a i II b.

Uczniowie obu klas udzielili wszystkim wielu rad związanych z bezpieczeństwem zabaw zimowych.

W czasie apelu gościliśmy p. Edytę Barycką i p. Janusza Cabaja z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci przekazali cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa dzieci i dorosłych.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach związanych tematycznie z bezpieczeństwem na drodze i w internecie.