«następna poprzednia»

Jedenastka 20 lat z Janem Pawłem II

 

Bądźmy uczniami pełnymi radości…

18 maja 2017 r.  w 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły oraz w 20. rocznicę nadania imienia Jana Pawła II Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach obchodziła swój jubileusz. Stał się on szczególną  okazją do wspólnego świętowania, wspomnień, ale także podsumowania minionych 20 lat.

Uroczystości rozpoczęła  msza św. w kościele pw. św. Stanisława, celebrowana przez ks. kanonika Adama Patejuka, proboszcza parafii, który podczas   wygłoszonej  homilii  przypomniał i objaśnił kierowane do dzieci słowa Patrona: Ludzie są stworzeni do radości. Prawdziwa radość jest zwycięstwem, czymś, czego nie sposób osiągnąć bez długiej i trudnej walki.

Następnie w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor Małgorzata Szostek oficjalnie powitała gości: Annę Sochacką, Zastępcę Prezydenta Miasta Siedlce, Pawła Golca, zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, Jadwigę Kwiatkowską, starszą  wizytator Delegatury KO, dyrektorów przedszkoli i szkół naszego miasta, uczniów, rodziców, pracowników szkoły, obecnych i byłych nauczycieli oraz wszystkich przyjaciół placówki. Naszymi gośćmi byli także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. - Dla nas wszystko zaczęło się 18 maja 1997 roku - powiedziała  Dyrektor Szkoły, nawiązując do historii nadania placówce imienia.  Szczególnie podziękowała ówczesnemu dyrektorowi, Bogusławowi Kielakowi, a w dowód wdzięczności w imieniu społeczności szkolnej wręczyła  mu pamiątkowy, własnoręcznie wykonany w jednym egzemplarzu album 20 lat Jedenastki. Zwracając się do uczniów, zachęcała: -  Idźcie śladami Patrona. Zmieniajcie świat na lepszy. To imię zobowiązuje. A potem zapewniła: - Wokół postaci Patrona budujemy tradycje, wprowadzamy uczniów w świat wartości. Mamy bowiem wspólny cel wychowania tych, o których Jan Paweł II powiedział: „Wy jesteście przyszłością świata”.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem p. Iwony Moskwiak. Widowisko słowno – muzyczne  Dwadzieścia lat razem przypomniało sceny z życia młodego Karola Wojtyły, radość Polaków z jego wyboru na papieża oraz słowa Jana Pawła II, które były tematami pracy wychowawczej z uczniami w kolejnych latach. Widowisko uzupełniła prezentacja multimedialna, w której zaprezentowano działalność szkoły w zakresie poznawania życia i nauki Patrona oraz udział uczniów w projektach, konkursach, wycieczkach i zlotach Mu poświęconych. Po spektaklu wiceprezydent Anna Sochacka na ręce dyrektor szkoły przekazała list gratulacyjny od Prezydenta Wojciecha Kudelskiego. Gratulowała wspaniałego widowiska:  - To burza talentów. Jestem szczęśliwa, że dane mi jest z wami przebywać. Nie każdy ma takie szczęście, żeby mieć takiego patrona – świętego. Obojętnie, co będziecie robić w przyszłości: grać w piłkę czy realizować się aktorsko, zawsze będziecie mogli powiedzieć: Mój Patron też to robił. Jestem wzruszona.

Następnie wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli wystawę przygotowanych przez uczniów plakatów, na których zaprezentowano motta pracy wychowawczej z ostatnich dwudziestu lat.

Degustacja dużych, słodkich, jubileuszowych tortów zakończyła obchody 20 – lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II. 

GRAMATYKA NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE

Już po raz trzeci jako szkoła wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym organizowanym przez  Szkoły Pijarskie w Warszawie. Do konkursu tego przystąpiło ponad tysiąc czterystu uczniów z całej Polski. Nasi uczniowie- Natalia Biernacka i Konrad Krassowski - oboje z kl. VI c- odnieśli w nim ogromny sukces, zostając finalistami VII Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. Znaleźli się w gronie kilkunastu najlepszych znawców gramatyki w Polsce. To wielkie wyróżnienie i potwierdzenie, że gramatyka w Jedenastce rzeczywiście jest na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności. <zobacz foto>

„NA SPORTOWO ZAWSZE ZDROWO”

10 maja 2017 r. dzieci z klas 0 a  i 0 b naszej szkoły oraz dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 20  uczestniczyły w turnieju  sportowym ,,Na sportowo zawsze zdrowo”. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych poprzez aktywne spędzanie czasu.

W różnych konkurencjach  swoje umiejętności mogły zaprezentować wszystkie dzieci. Nie liczyła się wygrana, tylko dobra zabawa.

Na zakończenie każda grupa za sportową postawę i zaangażowanie otrzymała pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy:

- p. Marioli Mitrzak za pomoc w przygotowaniu turnieju;

- Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu zostały zakupione napoje i dyplomy;

- nauczycielom za przygotowanie dzieci do uczestnictwa w turnieju; 

Turniej przygotowały:  p. Alina Kąkol i p. Magdalena Bojarska

<zobacz foto>

M. Bojarska

NIE TYLKO KOMPUTERY…

Wydaje się, że obecnych czasach dzieci są całkowicie pochłonięte przez komputery. Na szczęście to tylko wrażenie, są bowiem wśród nich tacy, którzy znajdują czas i chęci na zupełnie inne działania. Efektem tych zainteresowań jest udział w Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego, odbywający się już po raz trzydziesty czwarty. Aby wziąć w nim udział, trzeba pamięciowo opanować tekst wybranego wiersza oraz fragment prozy. Konkurs składa się z  trzech etapów: szkolnego, miejskiego i powiatowego.

9 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 12 uczniów z klas 4-6. Najlepszymi recytatorami okazały się następujące uczennice:

1.    Zofia Kania z klasy 5a,

2.    Marta Markowska z klasy 6b,

3.    Anna Michowiecka z klasy 5a

Uczennice te przechodzą do etapu miejskiego konkursu.

Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Bazan z kl. 5a i Kinga Szczepańska z kl. 6b.

Niezwykła wycieczka do Warszawy

8 maja dzieci z klas 0 a i 0 b wraz z opiekunami były na wycieczce w Warszawie. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO w Konstancinie Jeziornej. W tym zaczarowanym miejscu  maluchy wysłuchały przepięknej bajki o wilku i kurzej rodzince. Później poznały niezwykłe instrumenty muzyczne, pochodzące z  różnych zakątków świata. Na każdym z nich miały okazję pograć. Następnie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności konstruowania zamków z drewnianych klocków. Powstało wiele budowli, które kryły w sobie najrozmaitsze zaczarowane skarby. W ramach odpoczynku  dzieci obejrzały piękną japońską bajkę o myszkach oraz o dwóch starcach, z których jeden był dobry i serdeczny, a drugi zły i chciwy. Zarówno sposób prezentacji tej bajki, jak i cała historia wzbudziły w dzieciach ogromny zachwyt i zdumienie. Na koniec maluchy zeszły do magicznej krainy bajkostworów, gdzie czekała na nie szalona zabawa z niezwykłymi stworkami.

Następnie udaliśmy się do manufaktury cukierków „Cukier Lukier”. Dzieci zobaczyły w jaki sposób powstają małe arcydzieła sztuki cukierniczej: lizaki i miniaturowe karmelki. Pokaz rozpoczął się od wylania gorącej masy na granitowy blat, później cukiernik dodał do niej aromaty i barwniki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały, w jaki sposób z żółtego karmelu powstał karmel biały – tzw. „wyciąganie cukru na haku”. Podczas warsztatów dzieci zobaczyły cały proces tworzenia wzoru aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego karmelka, którego mogły od razu skosztować. Na koniec każde dziecko otrzymało własnoręcznie ukręconego lizaka i paczkę cukierków.

To była niesamowita wycieczka. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły. <zobacz foto>

 M. Bojarska

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU 

5 maja odbył się etap powiatowy 27 Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Natalia Charuta, Magdalena Mokrzecka, Amelia Podsiadły, Marcelina Ratyńska - wokal, Magdalena Michalak i Weronika Protasiuk - taniec oraz Natalia Biernacka, Karina Kempisty - scenki aktorskie. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę do tekstu ułożonego przez Pawła Korniluka, ucznia klasy 4c. Prezentacja zdobyła uznanie widzów i wyróżnienie jury. Dziewczęta do występu przygotowała p. Iwona Moskwiak. Gratulujemy. <zobacz foto>

UWAGA! Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu

Kangur Matematyczny

Wynik bardzo dobry otrzymali:

Mikołaj Sikorski, kl. II c – op. Marzena Kolasiuk

Ksawery Boruta, kl. III d – op. Dorota Łazuga

Jan Sawicki, kl. III f – op. Joanna Żółkowska

Krzysztof Wyrzykowski, kl. VI b – op. Małgorzata Wolska

Wyróżnienie otrzymali:

Krzysztof  Mąsior, kl. II b – op. Urszula Wereszko

Jakub Tomczuk, kl. II c – Marzena Kolasiuk

Jakub Reczko, kl. II a – op. Danuta Piasecka

Krystian Baranek, kl. III a – op. Beata Karwowska

Jakub Wysokiński, kl. III b – op. Teodora Woźniak

Dawid Jaczewski, kl. III b – op. Teodora Woźniak

Michał Głusek, kl. III f – op. Joanna Żółkowska

Łukasz Obrempalski, kl. III c – op. Anna Jagiełło

Kacper Oniszk, kl. III b – op. Teodora Woźniak

Karolina Goławska, kl. IV a – op. Anna Nowak

Bernard Sawicki, kl. IV c – op. Agnieszka Dąbrowska

Aleksandra Jankowska, kl. IV d – op. Małgorzata Wolska

Borkowski Paweł, kl. IV a – op. Anna Nowak

Maciej Domaniuk, kl. IV d – op. Małgorzata Wolska

Kinga Matejczuk, kl. IV e – op. Małgorzata Wolska

Małgorzata Lewicka, kl. IV b – op. Agnieszka Dąbrowska

Kacper Paciorek, kl. V c – op. Anna Nowak

Weronika Rytel, kl. V c – op. Anna Nowak

Dominik Rojek, kl. V e – op. Karolina Kudelska

Paulina Noszczak, kl. V e – op. Karolina Kudelska

Oliwia Chaberska, kl. V c - op. Anna Nowak

Natalia Szczerbaciuk, kl. VI b - op. Małgorzata Wolska

Konrad Krassowski, kl. VI c - op. Małgorzata Wolska

Marta Skwarek, kl. VI b - op. Małgorzata Wolska

Natalia Biernacka, kl. VI c - op. Małgorzata Wolska

  

Gratulujemy serdecznie!

"Hałas – szkodliwy dźwięk”

Hałas jest zanieczyszczeniem, na które nie zwracamy uwagi. Przywykliśmy do niego. Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo jest groźny. „Hałas” – co to za słowo? Dlaczego stanowi dla nas zagrożenie? Krótki apel przygotowany przez klasę 6c z pewnością odpowiedział na te pytania.

Uczniowie w ciekawy sposób opowiedzieli o sytuacjach, które mogą negatywnie wpłynąć na słuch. Recytacja i inscenizacja wiersza „Paweł i Gaweł” oraz skecz pod tytułem „Hałas w szkole” wprowadziły uczniów klas szóstych w wesoły nastrój, a jednocześnie poruszyły wiele interesujących i ważnych dla zdrowia spraw. Chcesz sprawdzić swój słuch? Nic prostszego! Wykonaj prosty test, który został zaprezentowany na koniec przedstawienia.

Mamy nadzieję, że rady szóstoklasistów Ci pomogą.

 Karina Kempisty kl. 6c

KSIĄŻKA W ŻYCIU POMAGA

Uczniowie klasy 4a podczas apelu dla koleżanek i kolegów z klas czwartych opowiedzieli rówieśnikom historię książki i zachęcali do czytelnictwa. <zobacz foto>