Cheerleaderki tańczą

19 marca w I LO im. B. Prusa odbył się międzypowiatowy X Festiwal Szkolnych Zespołów Tanecznych Cheerleaders. Jak co roku, wziął w nim udział szkolny zespół taneczny „Impuls”, tym razem w następującym składzie: Aleksandra Adamska, Aleksandra Fiuk, Julia Głuchowska,  Julia Kadej, Julia Kruczyńska, Wiktoria Nasiłowska, Natalia Pawełczak, Maria Szaniawska, Olga Ślepowrońska, Wiktoria Zdunek i Antoni Woiński. Układy taneczne zaprezentowane przez naszych tancerzy znalazły uznanie w oczach jury, które przyznało „Impulsowi” IV miejsce. Serdecznie gratulujemy tancerkom i choreografowi zespołu, p. Iwonie Moskwiak

 

Gramy o sukces

W sali „Podlasie” MOK  w Siedlcach odbyły się wstępne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu piosenki „Wygraj sukces”. Komisja konkursowa w składzie: p. W. Skup- nauczycielka Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, p. M. Hołownia- dyrektor  Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, p. K. Boruta- wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zakwalifikowała do eliminacji regionalnych ucznia naszej szkoły- Piotra Mokrzeckiego. Piotrka przygotowała p. Iwona Moskwiak.

<zobacz foto>


15 marca reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki „Królówka 2012” zorganizowanym przez II LO w Siedlcach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Festiwal odbył się w Sali Białej MOK w Siedlcach.

Jury, w składzie: p. Urszula Bałkowiec - dyrektor „Królówki”, p. Małgorzata Zielińska - nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej w Siedlcach, p. Anna Jaroszyńska - muzyk i choreograf, Jakub Badurka - uczeń „Królówki”, laureat licznych konkursów wokalnych i poetyckich, podczas ogłoszenia wyników podkreślało, że miało ogromny  problem z wyłonieniem laureatów, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wykonania utworów. Tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięć uczniów naszej szkoły. W kategorii soliści szkół podstawowych II miejsce zajęła Klaudia Kiszko, III miejsce - Piotr Mokrzecki. W kategorii zespoły jury III miejsce przyznało Oldze Ślepowrońskiej, Marii Szaniawskiej, Marii Mitelskiej i Weronice Nasiłowskiej z towarzyszeniem Weroniki Gochnio (skrzypce).

Wokalistów przygotowały: p. Iwona Moskwiak i p. Agata Hryciuk, natomiast nad prawidłową wymową tekstu w j. angielskim Olgi pracowała p. Aneta Zalewska.

<zobacz foto>


Na rosyjską nutę

9 marca w CKiS w Siedlcach odbył się II Mały Festiwal Piosenki Rosyjskiej BAŁAŁAJKA zorganizowany przez SCDiDN w Siedlcach we współpracy z CKiS w Siedlcach oraz IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. 

Do konkursu przystąpiło 44 wykonawców ( w tym soliści, duety i zespoły) ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy. Stefania Kazakowa z towarzyszeniem Julii Rozbickiej i Kasi Jońskiej wykonały piosenkę  „Облака - белогривые лошадки”. Był to debiut tych młodych artystek na dużej scenie i trzeba przyznać, że świetnie poradziły sobie z tremą. Drugi zespół to Bartek Olędzki, Marysia Mitelska i Weronika Nasiłowska z grupą taneczną w składzie: Aleksandra Fiuk, Julia Kruczyńska, Natalia Lichaczewska i Natalia Somla. Zaprezentowali oni znany wszystkim przebój „Каникулы”. To wykonanie zdobyło uznanie gościa specjalnego festiwalu- Ludmiły Szypielewicz – przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, która przyznała zespołowi wyróżnienie. Obie grupy zostały przygotowane przez p. Agatę Hryciuk i p. Iwonę Moskwiak.

<zobacz foto>


GRZECZNOŚĆ NA CO DZIEŃ

6.03.2012 r. dzieci z klasy II e przedstawiły apel pt. "Grzeczność na co dzień". W wypowiedzianych wierszach i zaśpiewanych piosenkach można było odnaleźć odpowiedź na pytanie: Czy trudno być człowiekiem dobrze wychowanym? Otóż nie. Wystarczy:

1.   Widzieć ludzi dookoła siebie; zauważyć, że są.

2.   Okazywać im sympatię i życzliwość.

Starać się nie sprawiać kłopotów i przykrości.

Istnieją w naszym języku słowa, które powinny być ciągle używane, tzw. czarodziejskie słowa: dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry, do widzenia. Słowa te stanowią klucz do ludzi, otwierają -? można by rzec -? pierwsze drzwi.  Wiemy, że mowa służy człowiekowi do porozumiewania się, mowa grzeczna pozwala porozumieć się szybciej. Jesteśmy świadomi,
że zwróciliśmy uwagę na kulturę zachowania
i język. Zapamiętaj, że ludzie dobrze wychowani mają więcej przyjaciół.

<zobacz foto>